Přeskočit navigaci
kortova

Zdravestravovani.eu

včera

Šetrné přírodní přípravky pro zvětšenou prostatu

Problémy s prostatou trápí muže od nepaměti, nejde o žádnou novou chorobu. Přesto se mnoho mužů za svůj zdravotní problém stydí a neřeší ho. Dnes existují moderní přípravky, které problémy s prostatou řeší, ale je možné zkusit i staré praktiky našich předků, kteří moderní medicínu neměli k dispozici.
23. 08. 2019

Čtyři nejlepší laxativní čaje k léčení zácpy

Laxativní čaj je skvělý přírodní způsob, jak bojovat proti zácpě a zlepšit průchod potravy střevem. Tyto čaje mohou být použity k uvolnění střeva, pokud máte i krátkodobý (momentální) problém s vyprázdněním nebo je vaše stolice tuhá a vyprazdňování je bolestivé.
23. 08. 2019

Fakta o dámském ochlupení, která byste měly znát – holit či neholit?

Ochlupení v podpaží, na nohou a intimních partiích. Většina z nás si právě tato místa holí z hygienických důvodů. Ovšem právě z hygienických důvodů nám matka příroda ochlupení nadělila. Většina lidí se holí na těchto místech pravidelně. Jak ženy, tak muži. Nicméně ony ty nepěkné a nežádoucí chlupy mají svou úlohu.
22. 08. 2019

Středomořská strava může pomoci v boji proti depresi

Během posledních osmi let různých rozsáhlých výzkumů odborníci zjistili, že konzumace středomořské stravy může pomoci v boji proti depresi. Tato strava zahrnuje konzumaci ovoce, zeleniny, olivového oleje, zrn, ořechů, ryb a ne příliš mnoho mléčných výrobků a dalšího masa. Zdá se, že konzumace těchto potravin, podporuje dobrou náladu.
21. 08. 2019

Problém nepředstavuje lepek, opravdovou hrozbou je glyfosát

Geneticky modifikované potraviny jsou velmi škodlivé a ohrožují naše zdraví. Podle posledních zpráv nesouvisí alergie na lepek pouze s genetikou. Vědci se domnívají, že spouštěcí faktor tkví v životním prostředí.
20. 08. 2019

Jak identifikovat a léčit špatný krevní oběh

Špatná cirkulace je charakterizována obtížností, kterou má krev při průchodu žilami nebo tepnami, a vyvolává příznaky, jako jsou otoky nohou, bolesti nohou, studené ruce a křečové žíly. Špatný krevní oběh je běžná situace, zejména u jedinců s nadváhou nebo u žen užívajících antikoncepční pilulky.
20. 08. 2019

Správným jídlem proti chudokrevnosti aneb tipy na dobrá a zdravá jídla i nápoje s vysokým obsahem železa

Pro boj s anémií, která se ve většině případů vyskytuje z důvodu nedostatku železa v krvi, se doporučuje konzumovat potraviny bohaté na železo, které jsou obvykle tmavé barvy, jako jsou červená řepa, švestky, černé fazole nebo dokonce čokoláda. Znalost seznamu potravin bohatých na železo je skvělý způsob, jak pomoci s léčbou této choroby.
18. 08. 2019

Kryptosporidióza – vážné průjmové onemocnění, kterým se můžete nakazit v bazénu

Léto je úžasné období dovolených, výletů, venkovních aktivit a koupání. Právě koupání patří mezi nejoblíbenější letní aktivity, ale také patří k těm nebezpečným. Z bazénu si můžete domů přinést nejen kožní vyrážky, ale i onemocnění zvané kryptosporidióza.
18. 08. 2019

Nevíte, co vašim dětem připravit na snídani? Inspirace na zdravé snídaně s vysokým obsahem bílkovin

Bílkoviny jsou na snídani velmi důležité, protože pomohou dětem udržet energii a pozornost. Rovněž pomáhají zvýšit metabolismus a udržet stabilní hladinu cukru v krvi. Bohužel faktem je, že snídaně některých dětí obsahuje bílkovin poskrovnu. Spousta typických jídel, které děti mají rády, obsahují jednoduché sacharidy, které dětem sice poskytnou rychlý přísun energie, ale pouze krátkodobě.
16. 08. 2019

10-denní cukrový detox na obnovení vaší mysli a těla aneb jak a proč se zbavit závislosti na cukru

Ačkoliv se neustále propaguje zdravý životní styl, lidstvo stále tloustne. Podle Dr. Marka Hymana může za nadváhu a obezitu především nadměrná konzumace rafinovaného cukru, který se skrývá ve většině průmyslově zpracovaných potravin. Cukr způsobuje závislost. Je ještě více návykový, než kokain a mění mozkový mechanismus.
15. 08. 2019

Domácí čaj, který uleví a pomáhá od oteklých nohou

Kadeřavou petržel běžně používáme v kuchyni a je součástí mnoha jídel. Má však zjevně i různé terapeutické vlastnosti. Tato aromatická bylina je bohatým zdrojem vitamínu K, vitamínu C, vitaminu B a vitamínu A, stejně tak i minerálů, jako je draslík a železo. Hraje velkou roli při pomoci s dlouhodobou rovnováhou hmotnosti, vyrovnává hladinu cukru v krvi a zabraňuje degenerativním účinkům cukrovky na játra.
14. 08. 2019

Také vás při běhání někdy bolí břicho a cítíte potřebu jít okamžitě na velkou? Vysvětlíme, proč se tak děje a jak tomu předejít

Věřte, že tento problém se týká drtivé většiny běžců. Běžecký průjem je skutečný a již tento nepříjemný problém postihl i zkušené běžce. Dokonce i výborná britská vytrvalkyně Paula Radcliffe si v roce 2005 při maratonu v Londýně musela ulevit přímo pod dohledem kamer.
14. 08. 2019

Lymská borelióza – příčina, příznaky a léčba

Lymská borelióza je onemocnění přenášené klíšťaty a bohužel je na vzestupu, může mít i chronické vedlejší účinky. Nemoc způsobují bakterie rodu Borrelia, které žijí ve střevech klíšťat. Jakmile se přenese na člověka, může napadnout imunitní systém a zapříčinit velmi vážné zdravotní komplikace, jako je meningitida, artritida, neurologické problémy i srdeční selhání.
13. 08. 2019

Zelenina, která by určitě neměla chybět ve vašem jídelníčku pro udržení pevného zdraví

Zelenina by měla být naprostou součástí stravy každého z nás. Je to právě zelenina, která působí i jako prevence mnoha chronických onemocnění a podporuje celkové zdraví člověka. Doporučuje se jíst pět porcí zeleniny denně, což vede k posílení zdraví a imunity. Některá zelenina navíc obsahuje mnohem více živin než jiná. Představíme vám 10 druhů zeleniny, kterou se vyplatí zařadit do svého jídelníčku.
12. 08. 2019

Chůze naboso aneb seznam zdravotních výhod chůze naboso

Kdy jste šli naposledy bosí? Kdy jste si naposledy užili procházku na slunci? „Uzemnění“ je starodávná praxe, kterou lidé používali, aby se spojili se Zemí. Chodit boso pomáhá získat energii z půdy, které se bosé chodidlo dotkne. Může to vypadat jako hloupá metoda, ale určitě to pomáhá. Chůze naboso přináší spoustu výhod. A my se na ně společně dnes zaměříme.
11. 08. 2019

Tipy na celý měsíc pro lepší hubnutí – 25.-30.den

Máme před sebou poslední týden. Pokud jste vydrželi, pak gratulujeme. Ještě si přidáme pár tipů, které vám hubnutí usnadní a můžeme říci, že máte kus cesty za sebou. Zhruba měsíc trvá, než si člověk vybuduje určitý zvyk. Pokud tedy ještě týden vydržíte, budete ostřílení mazáci a můžete si další plány směle tvořit sami.
11. 08. 2019

Vejce vám mohou pomoci s hubnutím – přinášíme důvody, proč u hubnutí konzumovat právě vejce

Mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout, má tendenci vyhýbat se vajíčkům, protože si myslí, že jsou příliš kalorická. Ano, je pravda, že vejce obsahuje tuky, ale ty zdravé, které ve skutečnosti hubnutí podporují. Velké vejce obsahuje pouze 80 kalorií!
11. 08. 2019

Levandule pro lepší náladu a proti neklidnému spánku + její další využití

Levandule je velmi známá bylinka, která se těší oblibě z mnoha důvodů. Uplatnění najde v kuchyni, kosmetice, aromaterapii i při léčení různých neduhů. Prvotní zmínky o levanduli pocházejí ze středomoří, nicméně tato bylinka si získala velkou popularitu po celé Evropě, části Asie a pozvolna se rozšířila také na ostatní kontinenty.
09. 08. 2019

Krásné nohy, které budou vypadat po domácí kúře jako od pedikérky

Chcete mít krásné a hladké nohy a přitom za to téměř nic neutratit? To vše můžete mít, když si uděláte netradiční domácí pedikúru. Jak se brzy přesvědčíte, je to mnohem lepší volba, než různé pilníky, skalpely a speciální roztoky určené pro vaše nohy.
08. 08. 2019

Důvody, proč mít více sexu – budete chytřejší, zdravější, šťastnější…

Mít více sexu neznamená, že ho musíte mít nutně každý den nebo za každou cenu. A určitě to ani neznamená, že si máte rychle někoho najít jen proto, abyste měli sex. Pokud jste však ve zdravém vztahu a uvítali byste sex častěji, vytvořte pro něj vhodné podmínky a běžte tomu naproti. Sex totiž prospívá zdraví. Přinášíme vám 13 důvodů, proč na něj nezapomínat.