Přeskočit navigaci
kortova

Zdravestravovani.eu

včera

Důležitost pohybu při sedavém zaměstnání často většina lidí podceňuje a může se jim to vymstít

Úředníci v dnešní době tráví v průměru 75% pracovního dne sezením u svých stolů. Nedostatek pohybu způsobuje bolesti hlavy, zad a zkracování/tuhnutí svalstva. Dlouhé sezení se netýká jen úředníků, sedí i žáci ve školách. Tam však mají děti alespoň pravidelné přestávky a možnost protáhnout své tělo při hodině tělocviku. Ale i tak toho pohybu není ve srovnání s hodinami trávenými sezením, tak moc.
včera

Trápí Vás často křeče? Boj s nimi nemusí být zas tak složitý

Rádi sportujete, ale občas vás zastaví nepříjemné křeče v nohou? Není to nic výjimečného. Občas se to stane každému. Jenže co když vás trápí skutečně pravidelně a velmi vám komplikují vaše běžné denní aktivity?
včera

Červená řepa nezná konkurenci. Pomůže s imunitou, hubnutím i tlakem

V dnešní době je na trhu tolik zdravých potravin, že je těžké si vybrat ty správné přesně pro vás. Naším tipem je červená řepa. Ale ne samotná. Neuděláte chybu, pokud se budete snažit jíst pestře a budete si vybírat potraviny z široké škály druhů, barev a chutí. Jsou však některé potraviny, které by měly patřit do jídelníčku každého z nás, jelikož jejich přínosy jsou nespočetné.
včera

Báječné datle jsou sladkou pochoutkou, která je prospěšná pro naše zdraví a málokdo to ví

Datle patří k pochoutkám, které se staly populární zejména poté, co se rozšířilo povědomí o raw produktech a více se začal řešit zdravý životní styl. Datle jsou totiž velice sladké exotické ovoce, které v mnoha případech dokáže zcela nahradit rafinovaný cukr, a přitom na chuti nic neubere.
21. 01. 2020

Cvičení ve skupině je pro duševní zdraví lepší, než cvičení o samotě

Všichni vědí, že cvičení je skvělé pro duševní zdraví. Výzkum ukázal, že může snížit stres, zlepšit náladu a dokonce snížit příznaky deprese a úzkosti. V této oblasti (jako i v dalších) stále pokračují různé výzkumy. A ten nedávný zjistil, že cvičení ve skupině je pro duševní zdraví ještě více přínosný, než, když cvičíte sami.
21. 01. 2020

Nedostatek vitaminu B12 může způsobit zdravotní potíže a lze ho snadno poznat podle určitých příznaků

Lidské tělo potřebuje ke svému fungování celou řadu vitamínů. A patří mezi ně i ten, který označujeme jako vitamín B12. Pokud ho máte nedostatek, výrazně to ovlivní vaše zdraví a chování. Takto vám dá tělo najevo, že byste ho měli doplnit. A to buď přírodními cestami, nebo z doplňků stravy.
21. 01. 2020

Těhotenská deprese postihuje až pětinu žen. Příznaky se dají léčit

Těhotenství se často prezentuje jako vůbec to nejkrásnější období v životě ženy. Ale objevit se může i těhotenská deprese. Zatím však jenom u zlomku žen. Většina vidí vždy to dobré. Vždyť přeci očekáváte miminko, můžete se v klidu připravovat, nakupovat nové věci a vybavení. Jenže ne pro každého je tento průběh těhotenství v souladu s realitou. Některým ženám radost z miminka kazí obavy, strachy, úzkosti a deprese. Tyto předporodní stavy postihují až pětinu žen.
21. 01. 2020

Fáze menstruačního cyklu aneb každý měsíc jako na houpačce

Když se řekne fáze menstruačního cyklu, většina z nás si představí pár dní v měsíci, kdy se žena nemusí cítit zcela komfortně a její tělo se zbavuje nepotřebné děložní sliznice. Do menstruačního cyklu ale nepatří jen samotná menstruace, je jen jednou z jeho částí. Běžný cyklus trvá v průměru u žen 28 dní a má celkem čtyři fáze.
20. 01. 2020

Nejčastější problémy pokožky v zimním období a jejich řešení

Zimu si většina z nás spojuje se suchou platí. Ne každého však v zimě trápí jen suchá pokožka. Pleť každého člověka je jiná, tudíž nejlepší péče o pokožku v zimě, závisí na typu pleti, zvycích, způsobu života. Pravdou však je, že zima dá pokožce vždy zabrat, bez ohledu na typ pleti. Mráz, klimatizace, vítr, přechody z tepla do zimy, to vše může pokožku značně potrápit. Společně se dnes podíváme na nejčastější problémy pokožky v zimě.
20. 01. 2020

Druhá brada zmizí díky několika cvikům i úpravě jídelníčku

Především u lidí trpících nadváhou se může objevovat takzvaná druhá brada. Pokud trápí i vás, ukážeme vám, jak s ní zatočit. Ukážeme vám, jak danou oblast těla správně cvičit i jak se lépe stravovat, aby byla minulostí. Výsledkem bude vaše mnohem větší krása. A co vás zaujme primárně? Jednoduchost daných postupů.
20. 01. 2020

Jóga může posloužit jako efektivní řešení, když vás trápí zácpa

Zácpa je velký problém, který ukazuje na poruchu trávení, ale i na to, že vaše jídlo není úplně kvalitní, ani není rozmanité. Pokud se chcete zácpě vyhnout, je určitě třeba zlepšit své zdraví a optimalizovat jídelníček. Ale co v případě, že vás zácpa již trápí? Zapomeňte na projímadla a vyzkoušejte tyto pozice jógy.
20. 01. 2020

Svrab je problém, který hrozí i čistotným lidem. Jaké jsou jeho příznaky a léčba?

Svrab představuje nepříjemné (svědivé) kožní onemocnění, které způsobuje roztoč žijící v kůži člověka. Mezi hlavní příznaky patří zarudlé nebo bělošedé linky na pokožce a svědění, především v noci. K přenosu z jednoho člověka na druhého dochází při kontaktu s nakaženou osobou, nikoliv však běžným podáním ruky.
19. 01. 2020

Stolice vypoví o vašem zdraví více, než si myslíte. Vyplatí se ji zkontrolovat

Moc se op tom sice nemluví, ale pravdou je, že stolice vypovídá o lidském zdraví více, než si mnoho lidí myslí. Může odhalit to, jak se stravujete, stejně jalo může odhalit jakýkoliv zdravotním problém. Podívejte se společně s námi na to, co jste o ní dost možná nevěděli.
19. 01. 2020

Na hubnutí zabírá jediné, optimalizace denního příjmu kalorií

Je jen málo těch, které by alespoň párkrát do roka nenapadlo, že by bylo skvělé, kdyby zkusili hubnutí, a tak shodili nějaké to kilo. Většina lidí bojuje s nadváhou způsobenou sedavým životním stylem a nevhodnou stravou. Při hubnutí je samozřejmě klíčové, kolik toho sníte a jaký máte výdej energie. Jenže jak zjistit, jaké je optimální množství kalorií pro vás?
19. 01. 2020

Na vysoký krevní tlak netradičně česnekem

Pokud vás dlouhodobě trápí vysoký krevní tlak, jistě berete nejrůznější léky, aby se váš stav zlepšil. Jenže tyto léky mají řadu vedlejších účinků, které nám mohou z dlouhodobého hlediska udělat v těle paseku. Je tedy na místě snažit se najít lék, který je přírodní. A za něj lze považovat dobře známý česnek.
19. 01. 2020

Bobkový list není jen koření, ale i účinný lék na řadu problémů

Bobkový list neboli vavřín jistě známe z kuchyně. Málokdo ale ví, že pomáhá při chřipce a nachlazení, zlepšuje trávení a snižuje otoky. Bobkový list je tradičním kořením české kuchyně, nesmí chybět ve svíčkové, nakládané zelenině nebo v luštěninách. Vyplatí se pěstovat si tento zelený zázrak doma.
18. 01. 2020

Wi-Fi: tichý zabiják, který nás údajně pomalu ničí

Díky svému pohodlí má každý doma Wi-Fi. Kromě toho, že jej všichni používají, došlo k určitým závěrům a bezpečnostním obavám, že Wi-FI způsobuje určité škody pro nás a naše celkové zdraví, zejména pro mladší děti. Wi-Fi má proto negativní dopad na mnoho věcí, od kvality spánku až po zdraví našeho mozku.
18. 01. 2020

V obyčejných potravinách najdete vše, co potřebuje. Na doplňky stravy zapomeňte

Většina z nás se alespoň čas od času snaží žít zdravě a někteří proto volí doplňky stravy. To je ale špatně a společně si povíme proč. Co nejčastěji děláme, když se rozhodneme pro změnu? Sportujeme a vyhýbáme se nevhodnému jídlu. Častokrát do sebe také cpeme různé doplňky stravy, vitamíny a další nesmysly. Ale to není vůbec potřeba, všechno, co naše tělo potřebuje, najdete v běžné stravě.
18. 01. 2020

Hořký pelyněk si poradí s nechutenstvím, ale používat se musí střídmě

Pelyněk si sice kvůli své hořké chuti nevysloužil příliš hezkou pověst, ale jakmile dojde na infekce trávicího ústrojí, jaterní potíže či kožní problémy, jistě mu tento nedostatek omluvíte. Ve všech těchto případech totiž skvěle pomáhá.
18. 01. 2020

Bolest v podbřišku nepodceňujte. Často jde o vážné potíže

Na bolest v podbřišku si stěžují především ženy. Jelikož se v této oblasti nachází kromě orgánů močového ústrojí a části tlustého střeva také ženské pohlavní orgány, tyto zdravotní komplikace mohou mít celou řadu různých příčin. Typicky mezi ně patří menstruace, záněty, myomy nebo třeba mimoděložní těhotenství. Bolest v podbřišku je nejen nepříjemná, ale v některých případech může být i nebezpečná.