Přeskočit navigaci
kortova

Zdravestravovani.eu

01. 04. 2020

Nedostatek vitaminu B12 poznáte podle několika základních projevů

Pokud vašemu tělu něco chybí, dokáže to dát vědět. Na vás je dané signály jenom správně přečíst. My se podíváme na ty, které souvisí s nedostatkem vitamínu B12. Podle statistik totiž tento vitamín chybí současné populaci stále více a tělo si ho žádá. Mnoho lidí však nepozná, jak přesně. My se na hlavní projevy podíváme společně.
01. 04. 2020

Benefity konzumace kváskového chleba pro lidský organismus

Kváskový chléb není žádná novinka. Pouze se na něj nějak zapomnělo a dnes se opět stal velmi populárním. Kvásek je jednou z nejstarších forem fermentace zrn. Má se za to, že pocházel ze starověkého Egypta - kolem roku 1500 před naším letopočtem.
01. 04. 2020

Chybějící vitamíny mohou být příčinou depresivních stavů

Často se mluví o tom, že psychické problémy jsou spojeny se současným životním stylem a dobou, ve které žijeme. Rozhodně na tom něco pravdy bude. Zároveň je však třeba dodat, že za problémy s psychikou může i něco tak běžného, jako je vitamínový deficit. Podívejme se společně na to, jaké vitamíny mohou chybět a jak je doplnit. Když to uděláte, může se vám udělat podstatně lépe.
31. 03. 2020

Dýňová semínka jsou elixírem zdraví, který se vyplatí zařadit do svého jídelníčku

Tradiční čínská medicína považuje dýňová semínka, tedy semínka z tykví za jedno z nejúčinnějších druhů léčiv vůbec. A dnešní západní věda jí dává za pravdu. Semínka v sobě obsahují řadu super prospěšných látek, které pomáhají našemu tělu fungovat tak, jak má a léčí řadu neduhů, kterými můžeme trpět. Skvěle působí třeba na snížení cholesterolu a tím i vysokého tlaku, čímž snižují riziko mozkové mrtvice a infarktu myokardu.
31. 03. 2020

Pravidelná konzumace obyčejné červené řepy změní tělo k nepoznání

Červená řepa, nenápadná zelenina, která patří mezi nejzdravější plody, které můžeme do našeho jídelníčku zařadit. Díky vysokému obsahu nejrůznějších vitamínů, minerálů a další zdraví prospěšných látek má řepa mnoho pozitivních účinků na náš organismus. Poslední výzkumy ukazují, že má dokonce schopnost zvyšovat mozkovou aktivitu a je velmi účinnou prevencí proti kardiovaskulárním chorobám.
31. 03. 2020

Je až překvapivé, kolik pozitivních účinků na naše tělo mají vlašské ořechy

Ořechy obecně jsou mezi velmi zdravé. Mezi nejoblíbenější zcela jistě patří především vlašské ořechy, které konzumujeme mnoha různými způsoby. Přidáváme je do nejrůznějších dezertů, nakládáme do medu a z jejich skořápek si na Vánoce vyrábíme plovoucí lodičky. Dnes vám přinášíme malý přehled příznivých účinků vlašských ořechů na náš organismus.
31. 03. 2020

Udržet zuby a dásně zdravé a krásné není tak těžké

Pro dosažení zdravých zubů je potřeba celoživotní péče. I když vám bylo řečeno, že máte pěkné zuby, je nezbytné každý den podniknout správné kroky, abyste se o ně postarali a předešli problémům. Taková péče zahrnuje používání těch správných produktů ústní hygieny a také brát v úvahu vaše každodenní návyky.
31. 03. 2020

Pití teplé vody po ránu poskytuje tělu řadu výhod

Jakým rituálem začíná váš den? Pokud je v něm voda, je to určitě dobře. Dáte si sprchu, protáhnete se nebo si dopřejete šálek vaší oblíbené kávy? Proč ne, každý má rád něco jiného. Ale pokud vám v ranním rutině chybí sklenice teplé vody, děláte velkou chybu. Právě tohle vám může pomoci nastartovat každé ráno nejlépe, jak to jen jde, a vykročit do nového dne plni energie a síly.
30. 03. 2020

Nenechte se sužovat nemocí. Obyčejná kurkuma vám pomůže být opět fit

Trápí vás chřipka nebo nachlazení? Potom se poohlédněte doma, zda máte po ruce koření označované jako kurkuma. To se hodí v mnoha případech. Hlavně ve chvíli, kdy se necítíte dobře, teče vám z nosu, bolí vás hlava prostě byste nejraději zůstali celý den v posteli.
30. 03. 2020

Bobkový list jako přírodní lék ze kterého lze připravit všestranný olej

Bobkový list zná většina z nás jako koření, které dokáže chuťově velmi ozvláštnit veškeré pokrmy, do kterých ho přidáme. Nejčastěji ho využíváme při přípravě omáček, polévek, zvěřiny a také nakládání okurek či hub. Již ale není tolik známo, že bobkové listy mají i velmi pozitivní účinky na naše zdraví.
30. 03. 2020

Nápoj z řepy, kokosu a zázvoru pomůže zrychlit metabolismus a posílit imunitu

Kombinace červené řepy, kokosového ořechu a kořene, kterým je zázvor, může možná na první pohled znít poněkud zvláštně, ale věřte, že se jedná o tři velmi zdravé potraviny, jejichž spojení v chutném koktejlu vašemu tělu dodá velké množství vitaminů a minerálů a přinese mnoho blahodárných účinků na vaše zdraví.
30. 03. 2020

Překyselení organismu lze zvládnout pomocí úpravy jídelníčku

Mnoho lidí se dnes potýká s problémem, kterým je překyselený organismus. Překyselení úzce souvisí s naším moderním životním stylem. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí především nepříjemné pálení žáhy. To ale zdaleka není vše, neboť bylo potvrzeno, že překyselení organismu je spojeno s mnoha dalšími chorobami a zdravotními problémy, jako je astma a nejrůznější alergie, záněty močových cest, různá plísňová onemocnění, opary, atd.
30. 03. 2020

Co dobrého a zdravého si na jaře vysázet na zahrádku či do truhlíku

Sluníčko se usmívá, stromy začínají kvést a všichni zahradníci se už těší. Jaro je obdobím, kdy začínají veškeré výsadby a větší práce na zahrádce. I když zahrádku nemáte, můžete si na jaře vysázet něco dobrého a zdravého do truhlíku. Mít v v kuchyni po ruce například cherry rajčátka či bylinky - je určitě fajn.
29. 03. 2020

Čekanka listová podporuje činnost jater a má i řadu dalších pozitivních účinků na zdraví

Čekanka listová bývala oblíbenou zeleninou již v antické kuchyni, už tenkrát si byli lidé vědomí jejího pozitivního vlivu na zdraví. Staří Římané ji používali k léčbě nespavosti. Čekanka listová má nahořklou chuť, za kterou vděčí látce s názvem intybin, právě ta má na svědomí léčivé schopnosti, které prospívají především zažívacímu traktu. Od regulace činnosti žlučníku, jater, žaludku, slinivky břišní.
29. 03. 2020

Univerzální lék z medu a skořice funguje proti chřipce a dalším nemocem

Med i skořice jsou suroviny užívané v lékařství už od dob starověké Číny a jejich účinnost potvrzuje i moderní západní medicína. Obě suroviny disponují silnými účinky chránícími lidské zdraví a jsou tak skvělou podporou léčení mnoha neduhů a chorob.
29. 03. 2020

Pro lepší zrak pomáhají nejen brýle, ale také mrkev, citron a med

Babičky vždycky říkaly, že mrkev je dobrá na zrak. A měly pravdu. Vysoký obsah beta-karotenu ozdravuje oční čípky, které zachycují světlo a přenáší jej do mozku. Ve spojitosti s antibakteriálním a léčivým medem pak působí v lidském organismu doslova zázraky. A to nejenom na zlepšení zraku.
29. 03. 2020

Dlouho podceňovaná červená řepa je skvělým pomocníkem při řešení zdravotních neduhů

Červená řepa zažívá vrchol své popularity. Má specifickou chuť, kterou člověk buďto miluje, anebo nenávidí, nicméně je to jeden z nejbohatších zdrojů většiny látek, které organismus ke svému správnému fungování potřebuje. Teoreticky vzato by tedy člověk mohl přežít jen na řepné dietě. V každém případě konzumace této temně červenofialové hlízy zdraví velmi prospívá a dokonce léčí řadu tělesných neduhů.
29. 03. 2020

Celer jako čistič organismu efektivně bojuje proti nemocem a šetří játra

Celer je oblíbenou zeleninou do polévek i pomazánek a salátů. Je zajímavostí, že zatímco my v českých luzích a hájích známe celer jako bělavou bulvu, kuchaři ze západních zemí znají prakticky výhradně jeho zeleného řapíkatého příbuzného. Který z nich si ale vybereme, je naprosto lhostejné. Nejenom že chutnají velmi podobně, ale obsahují i podobné složení a množství zdraví prospěšných látek, které ochlazují a čistí organismus.
28. 03. 2020

Afrodiziakální potraviny, které pomohou zlepšit kvalitu sexuálního života

V oblasti sexuální touhy (libida) je správná strava často přehlíženým aspektem. Přitom se dávno ví, že stravování ovlivňuje i různé oblasti života. Od fyzického přes duševní zdraví. Zpracované a geneticky modifikované potraviny nedokáží posílit pohlavní [...]...
28. 03. 2020

Káva může vyvolat stejné abstinenční příznaky jako alkohol

Většina z nás na ni nedá dopustit a bez voňavého šálku horkého nápoje, kterým je káva si neumíme představit vstup do nového dne. Mnoho lidí, zejména těch, kteří pracují ve tvůrčích profesích či v kanceláři pak dokáže vypít i více než pět hrnků kávy denně. To se může negativně projevit na vysokém krevním tlaku, což je důvod, proč ji někteří lidé chtějí omezit. Co se ale stane, když přestaneme pít kávu ze dne na den?