Přeskočit navigaci
Kateřina Horylová

Factory of fulfilled wishes

23. 05. 2018

Knižní výzva 2018 - 20 knih


Ke dni 17. 04. 2018 jsem splnila 2. krok letošní knižní výzvy - přečetla jsem svou 20. knihu!11. Stínem políbená | Vampýrská akademie (3.) | Richelle Mead | 5 hvězdiček
12. Babička | Božena Němcová | 4 hvězdičky
13. Na větrné hůrce | Emily Bronte | 4 hvězdičky | recenze
14. Cinder | The Lunar Chronicles (1.) | Marissa Meyer | 4 hvězdičky
15. Insomnie | Insomnie (1.) | Vladimíra Šebová | 4,5 hvězdiček | recenze
16. Na lovu | Meagan Spooner | 3,5 hvězdiček
17. Krvavý slib | Vampýrská akademie (4.) | Richelle Mead | 3,5 hvězdiček
18. Křest sv. Vladimíra, Král Lávra, Tyrolské elegie, Epigramy |Karel Havlíček Borovský | 3 hvězdičky
19. Probuzení Simona Spiera | Becky Albertalli | 5 hvězdiček
20. Wonder Women | DC Icons (1.) | Leigh Bardugo | 3 hvězdičky| recenzeČetli jste nějakou z knih? Jak se vám líbila?


21. 05. 2018

Weekly summary #40 & New in #23Minulý týden byl vcelku nabitý. V úterý jsem psala zápočet z praktického jazyka, což byl FCE test. Úspěšně jsem ho udělala, takže už jen ústní zkouška a esej a mám tento předmět hotový. Ve středu jsme měli rektorské volno a já jsem ho s kamarádkou plně využila. Hned po obědě jsme se sešly u školy a šly do Botanické zahrady v Liberci. Po hodinové prohlídce nám trochu vyhládlo, tak jsme jely navštívit naši kamarádku do kavárny, kde jsme si daly horkou čokoládu a dortík. Potom jsme jely na přehradu Fojtka, kde jsme se prošly a daly si k večeři pizzu. Seděly jsme u vody a bylo krásně. Na cestě zpátky jsme se byly ještě podívat ve Frýdlantu a pak už jely zpátky domů. Byla jsem z výletu tak unavená, že jsem usnula v 9 hodin. Ve čtvrtek jsem psala zkoušku z pravopisného prosemináře a mám z toho docela dobrý pocit. Navečer jsme šli s přítelem k našim kamarádům, kde jsme vymýšleli program na letní vodácký tábor.
No a v pátek jsem byla dopoledne ve škole a odpoledne jsem se v Mladé Boleslavi sešla s kamarádkami ze střední školy. Zašly jsme do dvou kaváren, popovídaly si a nacpaly se. Víkend jsem měla studijní, protože mám v úterý zkoušku z anglické morfologie a té se docela bojím. Tak mi držte palce :)Většina z vás už asi ví, že v pátek vyšla 2. řada seriálu 13 Reasons Why / 13 důvodů proč. Byla jsem první sérií naprosto posedlá a nezměnilo se to ani tentokrát. Přiznám se, že jsem úplně zapomněla, že už má druhá řada vyjít. Přijela jsem v pátek ze setkání s kamarádkami a na instagramu jsem viděla, že se někdo kouká. Odhodila Odložila jsem knížku, kterou jsem chtěla dočíst a začala se dívat. Bylo asi 11 hodin a já si řekla, že se podívám alespoň na první epizodu. Najednou se podívám z okna, kde už svítá, pak na hodiny, které ukazují 6 hodin. Ráno! Skoro jako noční směna, akorát že za tuhle nedostanu zaplaceno. Je to závislost no. Momentálně mi zbývají 3 epizody. Jestli tenhle seriál neznáte, tak se na něj rozhodně podívejte, protože to stojí za to. Je to velmi poučné a dramatické. 

Jelikož je zkouškové období, nemám teď moc času na čtení, což mě strašně štve. Během tohoto týdne jsem přečetla knihu Sníh nebo popel. Její autorka přijede letos na podzim na HumbookFest, takže to byla prostě #mustread. Nebylo to nic epického, co by vás ohromilo nebo změnilo, ale nebylo to vůbec špatné. Líbil se mi svět, který autorka vymyslela. Hlavní postava byla sympatická a trochu mi připomínala Aryu Stark, což vůbec nebylo špatné. Trochu jsem se děsila milostného trojúhelníku, ale autorka tento problém vyřešila na jedničku. Je pravda, že se v knize nenajde moc akce, ale i tak se tam nějaká objeví. Příběh je o snaze nevzdávat se a bojovat za to, co v životě chceme. Přátele, zázemí a svobodu.

Příští týden budu trávit s anglickou knihou a to 4. dílem Harryho Pottera. Je to sice bichlička, ale už se těším, až se do čarodějného světa zase vrátím. Mohla bych tuhle sérii číst stále dokola a asi to tak i bude. Nu což :)

Docela často se na instagramu zúčastňuji různých soutěží. Vždy si přeji vyhrát, ale ne vždy se to splní. Vlastně už je to delší doba, co jsem něco vyhrála. Ale nedávno se na mě usmálo štěstí. Zahraniční holčina pořádala soutěž o knihu vlastního výberu z BookDepository. Byla jsem moc ráda, že jsem vyhrála a přála jsem si třetí díl Měsíčních kronik - Cress. Nechápu, proč jsem této sérii tak dlouho odolávala. Zamilovala jsem si Cinder i Scarlet a věřím, že se mi bude líbit i Cress. Nemůžu se dočkat, až se do knihy pustím!

A to je pro tentokrát všechno! Držte mi příští týden palce, čekají mě další dvě zkoušky. Už se těším, až bude zkouškové za mnou a já budu moct jen číst a číst! :)

15. 05. 2018

#DnesCestuji | Děčín

VAROVÁNÍ: Následující článek neobsahuje žádná slova, pouze fotky.
13. 05. 2018

Weekly summary #39 & New in #22
Tento týden byl také prodloužený, což pro mě znamenalo jen 3 dny ve škole! V úterý jsme celá rodina i s přítelem a bráchovou přítelkyní vyrazili na výlet. Můj přítel a taťka šli pěšky na Střehom, my jsme tam za nimi přijeli autem. Pěšky jsme došli na kost, tam si dali oběd a Plakánkem jsme šli zpátky k autu. Bylo krásné počasí, tak se nám výlet hezky povedl. 

Druhý den jsem šla na jednu hodinu do školy a pak na horkou čokoládu s kamarádkou. Ve čtvrtek ráno jsem měla první ústní zkoušku tohoto semestru. Úspěšně jsem ji zvládla, i když jsem byla strašně nervózní. Dostala jsem výborně mínus, za což jsem moc ráda, i když to mohlo být ještě lepší. Do 6 jsem byla ve škole, večer jsme jeli s přítelem nakoupit do Decathlonu a potom ještě do bazénu. V pátek už jsem měla jen jednu přednášku, kterou jsem přetrpěla a navštívila babičku a dědu ve Skokovech, kde je nádherně. 
V Sobotu jsem s přítelem, jeho bráchou a s jeho manželkou jela do Prahy na Svět knihy. Letos to bylo po druhé, co jsem tento knižní veletrh navštívila. Bylo to ještě lepší než loni, čemuž vděčím Humbook Stagi. Nejspíš napíši samostatný článek :)

Povídky malostranskéFilmy ani seriály jsem tento týden nestihla, tak se vrhneme rovnou na knihy. 
Pořád se trápím s Povídky malostranskými, které se mi ani nechce dočítat. Bohužel je to ale povinná četba, takže mi ani nic jiného nezbývá. Vůbec mi nesedl autorův styl a žádný smysl v povídkách nevidím. 
210/319

Z kouře a kamene by Alžběta BílkováProtože jsem si chtěla od povídek a od Nerudy odpočinout, sáhla jsem po žhavé novince od české autorky - Z kouře a kamene. Nevím proč, ale měla jsem proti českým autorům a autorkám nějaké předsudky, ale ty jsem definitivně přeškrtala, zmačkala a spálila po dočtení této knihy. Budu připravovat samostatnou recenzi, ale určitě po této knize sáhněte! Navíc byla autorka včera na Světě knihy, kde jsem získala podpis a fotku. Alžběta je nesmírně sympatická mladá dáma a já se těším, až si od ní přečtu něco dalšího. Menší recenzi si můžete přečíst na Goodreads.
333/333

Dnes ráno jsem začala číst knížku Šestero, jež obsahuje 6 hororových povídek, kterou mi zaslala jedna z autorek. Jedná se o žáky ve věku 14 - 17 let. Zatím mám přečtené dvě povídky, z nichž se mi líbila ta první. Je vidět, že to psaly ještě příliš nezkušené a nevypsané prsty, ale na jejich věk to není vůbec špatné. Určitě o knize ještě uslyšíte. 
47/130

Já a utrácení na Světě knihy. Řekla jsem si, že si koupím jen 4 knihy, ale nakonec to dopadlo takhle. Levá půlka jsou mé úlovky, pravá půlka jsou nové přírůstky přítele. 

Plánovaný nákup:
 • Theo Addair - Muffin a čaj (+ podpis)
 • Neal Shusterman - Smrtka
 • Pavel Bareš - Projekt Kronos (+ podpis)
 • Marissa Meyer - Renegáti
Neplánovaný nákup:
 • Sally Green - Napůl divoký (za 29,- jsem to tam nechat nemohla)
 • Sarah J. Maas - A Court of Throns and Roses (že bych si tuto sérii konečně přečetla?)
Marky (@endlessbibliophile) byla tak hodná a byla v Levných knihách na Andělu koupit dva díly HP. Prodávala nějaké své knihy a já si jednu vybrala. 
 • J. K. Rowling - HP and the Order of Phoenix
 • J. K. Rowling - HP and the Half-Blood Prince
 • Marie Lu - Legenda (za 50,-)
Více v samostatném článku o SK :)06. 05. 2018

Weekly summary #38
Týden uběhl jako voda a je tu zase neděle. Ve škole už jsou zkoušky v plném proudu, strašně rychle to uteklo. Ve čtvrtek jsem zvládla zápočet z anglické fonetiky a další čtvrtek jdu z toho samého na ústní zkoušku. Nic jiného mě naštěstí příští týden ve škole nečeká. 
Po delší době jsem se včera viděla se svou nejlepší kamarádkou. Strávily jsme spolu celý den. Koukaly jsme se na film, povídaly si, daly si jídlo v indické restauraci a koukaly na epizody z Upířích deníků, u kterých jsme se rozplývaly nad Damonem. Večer jsme pak jely na oslavu naší společné kamarádky, kde jsme se také viděly i se spolužačkami ze střední školy. Konečně začala 5. řada mého oblíbeného seriálu The 100. Viděla jsem zatím jen první díl a musím říct, že se od předchozích sérií liší. Hlavní postavy zestárly, možná i zmoudřely. Jejich vztahy se vyvinuly - z přátelství se stala láska, z lásky se stala nenávist. Dle mého je až moc pozornosti upoutáváno na Clark. Dříve jsem ji měla ráda, ale už mě nějak přestala bavit. Zato Octavie, to bude asi pěkně drsná vladařka. Jsem zvědavá, co nám tato nová série přinese. 

S kamarádkou jsme se včera koukaly na animovaný film Happy Feet. Je to moc hezký a poučný příběh pro děti. Tím ale nechci říct, že by si ho neužili dospělí, to vůbec ne. My s kamarádkou nepohrdneme animáky nikdy. Příběh byl docela smutný, hlavního hrdiny mi bylo líto, ale nakonec vše dobře dopadlo :)

Před chvílí jsem s přítelem koukala na český film Bajkeři. Abych pravdu řekla, české filmy nemám zrovna v lásce, ale tenhle se mi docela líbil. Oba nás překvapilo hodnocení na ČSFD: 45% Tak hrozný určitě není. Je dosti předvídatelný a končí takovým typickým americkým happyendem, ale najdou se i dobré stránky filmu. Třeba to, jak humorně a trefně zachytili dnešní mládež (do které také patřím). Upřímně jsem se za nás docela styděla. Dalším plusem je určitě humor, nasmála jsem se docela dost. Určitě od příběhu nečekejte nějakou hlubokou myšlenku, ale jako rodinný film je super. 

Scarlet (The Lunar Chronicles, #2)
Už se vrhneme na knihy. V úterý jsem dočetla druhý díl Měsíčních kronik, Scarlet. Kniha se mi líbila více než předchozí díl. Velkým plusem je absence předvídatelnosti, která mi právě na minulém díle vadila. Postav je v knize tak akorát, aby se v nich čtenář vyznal. Nemůžu říct, že bych si některou z hlavních postav neoblíbila. Všechny mám ráda, ale nejvíc se mi stejně líbí Cinder. Scházely mi tady scény s ní a s Kaiem, ale těch se snad dočkám v dalším díle. Autorka to vykompenzovala vtipnými hláškami Thorna a taky vztahem mezi Scarlet a Vlkem. 

Povídky malostranskéNo a od té doby se mořím s povinnou četbou do školy, což jsou Povídky malostranské od Jana Nerudy. Mé první setkání s autorem je jedno velké zklamání. S první povídkou, která má okolo 100 stran jsem se prděla skoro tři dny. Nesedl mi jazyk, jakým je kniha psána. Ztrácela jsem se v postavách, nevyznala jsem se v přeskakování mezi scénami a už vůbec jsem nepochopila o čem povídka Týden v tichém domě byla. Další povídky nejsou tak hrozné, ale stejně mě nebaví. Už abych měla čtení za sebou. Alespoň už teď vím, že od autora už nic číst nebudu. 
147/319

Jaký byl váš týden?
Jakou knihu zrovna čtete? 04. 05. 2018

TBR květen 2018


Anglická kniha
J. K. Rowling | Harry Potter and the Goblet of Fire

Klasika 
Jan Neruda | Povídky malostranské

Série
Sara Raasch | Sníh nebo popel

Stand-alone
Alžběta Bílková | Z kouře a kamenu

Re-reading
Richelle Mead | Spoutání magií


Už jsem Harryho Pottera nečetla od ledna, a tak se konečně do Bradavic vrátím. Tentokrát do Harryho 4. ročníku, který je pěkně obsáhlý. I tak se ale moc těším a doufám, že angličtinu zvládnu. 

Malostranské povídky si musím přečíst do školy. Paní učitelka na literaturu po nás chce seznam do 15. 05. a já se musím přiznat, že se mi povinné knihy číst nechtěly. Přečetla jsem Babičku, která mě mile překvapila, ale styl Nerudy se mi vůbec nelíbí a upřímně se s čtením peru. 

Když jsem se dozvěděla, že Sara Raasch přijede na letošní Humbook, zděsila jsem se. Nepřečetla jsem totiž od této autorky ani písmenko. Ola mě ale naštěstí zachránila a poslala nám hned oba díly! Takže bych chtěla alespoň ten první v květnu přečíst, abych věděla, na co se mám těšit dál. 
Společné čtení je s Markét  (instagram | blog) a s Dančou (instagram)

Knihu Z kouře a kamene jsem získala od Humbooku na recenzi. Autorka Alžběta Bílková (instagram | blog)  vyhrála loni soutěž Hvězda inkoustu a o vydání této knihy bude mluvit na Světě knihy v sobotu 12. 05. Na příběh se moc těším a doufám, že bude dobrý. Fandím českým autorům! :)
Knihu budu číst společně s Mary (instagram)

Nesmím zapomenout na svůj re-reading Vampýrské akademie! Tento měsíc to bude už 5. díl, protože je 5. měsíc. Na Spoutáni magií se už strašně těším a doufám, že tento díl bude lepší než ten minulý.

Co se chystáte číst v květnu vy? :)

02. 05. 2018

Svět knihy 2018 | Na co se těším


Knižní veletrh Svět knihy navštívím v sobotu 12. 05. 2018. V celém článku se dozvíte, na co se těším nejvíce. 


9:30 - 11: 30 Dopoledne s Foglarem!
(L001 - levé křídlo)

K 80. výročí prvního vydání Rychlých šípů si pro vás Olympia připravila setkání s Foglarovci kolem Bobří stopy, s kreslířem Milanem Teslevičem a křest nového komiksového sešitu Jiřího Filípka. Václav Junek bude hovořit o svém otci a jeho práci na několika dílech Rychlých šípů. Akci budou doprovázet soutěže o věcné ceny, v prodeji budou nové předměty s foglarovskou tematikou. V  závěru promluví spisovatel a publicista Jiří Polák o unikátním foglarovském dokumentu, který bude současně promítán

11:45-12:45: LGBT literatura
(HumbookStage - Tiskárna na vzduchu)

Láska má mnoho podob. Někdo má rád holky, někdo kluky a někomu to je jedno. Ale naučit se chodit ve vztazích je boj. Někdy o to těžší, když vás v něm čeká taky coming out. Kteří čeští i světoví autoři tohle téma ve své tvorbě reflektují a jak? Po jaké knize sáhnout, pokud vás LGBT tematika zajímá?
Poznámka: Diskuze na téma LGBT tematiky v literatuře s autorem Theo Addairem (YOLI), Martinem Bečanem (Fragment) a knižním bloggerem Jakubem Pavlovským (zve ho Albatros Media).

13:00-14:30: Knižní bloggeři vs. redaktoři
(HumbookStage - Tiskárna na vzduchu)

Proč je obálka taková jaká je? Proč jste název knihy přeložili takhle? Vydáte tuhle knihu? A kde a jak knihy k vydání hledáte a vybíráte? Knihomolové mají na lidi z nakladatelství zpravidla hafo/kupu otázek. A knihomolové-blogeři se umí ptát i pěkně nahlas! Pojďme si to všechno pěkně vyjasnit…
Poznámka: Diskuze tří redaktorů (Petr Eliáš z CooBoo, Jiří Štěpán z Hostu, Jana Balharová z Yoli) a tří knižních bloggerek (Martina Krausová, Markéta Forejtová, Marianna Barčíková)

14:45-15:45: Jak mi vydali knížku
(HumbookStage - Tiskárna na vzduchu)

Stát se spisovatelem je sen nejednoho čtenáře. Jaké to je, když vám vydají knihu? Jak těžké je najít námět, čas na psaní a posléze taky nakladatele? A jaká překvapení - pozitivní i negativní - potkaly na cestě za splněným snem čtveřici talentovaných nováčků naší literární scény?
Poznámka: Mladí a nadějní autoři Alžběta Bílková (AM -Fragment), Pavel Bareš (Host), Anna Musilová (YOLI) a Mirka Varáčková (Booklab) na téma literárních začátků. Křest knih Mirky Varáčkové (křtí herečka Petra Horváthová), Alžběty Bílkové + vyhlášení soutěže Fragmentu – Hvězda inkoustu.

Pak bych si samozřejmě chtěla nakoupit spoustu knih a potkat se se všemi blogery a instagramery. Jsem zvědavá, co všechno stihnu. 

Uvidíme se na nějakém programu? :)

22. 04. 2018

Weekly summary #37
Minulý týden bylo skoro až letní počasí. Mým nejoblíbenějším ročním obdobím je podzim, ale přidalo se k němu i jaro. Miluji, jak vše kvete a svítí sluníčko. Člověku to dodává energii. 
Ve škole nám pomalu začíná zkouškové. Zatím jsem všechny testy zvládla, ale bojím se výsledku z anglické morfologie, který dostaneme až za dva týdny. Snad to dopadne dobře. 
Plánovala jsem si relaxační víkend s knihou, ale bohužel se plány změnily. V pátek jsem jela po škole na oční a pak k babičce, kde jsem byla s mou skoro dvou letou sestřenkou venku. V sobotu dopoledne jsem dočetla knihu Ydris a navečer jela opět k babičce, tentokrát sázet brambory. Nakonec jsem se tam stejně zdržela, opět s mou sladkou sestřenicí. Nedělní odpoledne jsem strávila u přítelových rodičů a prací na zahrádce. A za chvíli pojedu do práce. Takže jsem tomu čtení opravdu moc nedala. 


S přítelem jsme dokoukali 1. sérii seriálu The Exorcist. Chtěla bych vám dát malou radu. U tohoto seriálu nejezte! My jsme u sledování pravidelně večeřeli a většinou jsem měla chuť jídlo vrátit zpět na talíř. Někdy jsou scény opravdu nechutné a hrozivé. Nicméně se nám celá série moc líbila a už se těšíme na druhou :)
Hodnocení na serialzone: 79%


Já jsem konečně dokoukala 2. sérii Shadowhunters. Knihy jsem četla už dávno a moc si příběh nepamatuji, ale řekla bych, že se od příběhu v seriálu celkem liší. Nějaké podobnosti určitě jsou, ale není jich mnoho. Nicméně i tak se mi seriál líbí a už se těším na 3. sérii, která je již na světě.
Hodnocení na serialzone: 65.9%

Konečně začala 5. řada The Originals. Upíří deníky mi chybí a jsem ráda, že máme alespoň tuto náhradu v podobě původních upírů. První epizoda 5. série se odehrává o 7 let později a potkáváme nové postavy. Dokonce se tam mihne Caroline z Upířích deníků, kterou jsem opět ráda viděla. Snad se bude ukazovat častěji. Nicméně první epizoda byla taková odrazová a doufám, že to bude příště lepší a napínavější. 
Hodnocení na serialzone: 82.8%

V úterý jsem dočetla Wonder Women. Nakonec to nebylo tak zlé jak to vypadalo na začátku, ale na Šest vran to nemá. Jak je asi u autorky zvykem, první polovina knihy se celkem táhla, ale v té druhé polovině se to konečně rozjelo a přicházela jedna akce za druhou. Hlavního záporáka jsem odhadla již na začátku, ale stejně mě překvapilo, jak krutý uměl být. V příběhu se klade důraz na přátelství a sílu žen, což se mi líbí. Další už v samotné recenzi, kterou najdete zde.

V sobotu jsem dočetla Ydris, jak už jsem zmiňovala na začátku tohoto článku. Recenzi se teprve chystám psát. A stejně jako tomu bylo u WW i tato kniha nebyla tak špatná, jak se na začátku zdálo. Od knihy jsem měla velká očekávání, jelikož se hodně líbila Míše z Radši knihu a jinak se mi líbil propracovaný svět, na který jsem se dívala na webových stránkách. Nicméně na mou mozkovou kapacitu se v příběhu vyskytovalo příliš postav a já jsem se ztrácela. Musela jsem si dokonce udělat svůj vlastní seznam, do kterého jsem často nahlížela. Více bude v recenzi. 

Dnes ráno jsem otevřela 2. díl Měsíčních kronik - Scarlet. Stihla jsem přečíst jen 1. kapitolu, ale na celý příběh se moc těším. Snad knihu stihnu dočíst do konce měsíce, jak jsem si plánovala. 
11/452

Jaký jste měli týden vy? 
Četli jste některou ze zmíněných knih?
Sledujete některý ze zmíněných seriálů? 21. 04. 2018

Svět knihy | HumbookStageUrčitě se už stejně jako já nemůžete dočkat Humbooku a odpočítáváte dny. Říjen je bohužel ještě daleko. Ale brzy tu bude květen a v květnu se koná co? No přece


SVĚT KNIHY

A kdy? No přeci 10. - 13. 05. 2018 

V rámci tohoto knižního veletrhnu bude mít Humbook svou vlastní stage! Vše se odstartuje
v sobotu 12. 05. v 10:30 v Tiskárně na vzduchu. Tam určitě nesmíte chybět. Program vám představím již brzy, ale abych vás přeci jen nalákala, mám tu pár informací. 

Přítomni budou čeští young adult autoři jako je například Martin Bečan, Pavel Bareš a Theo Addair. Kovy se svou knihou Ovšem. Bude se probírat LGBT literatura, komiks nebo začátky spisovatelů. 

Do programu jsou také zapojena nakladatelství CooBoo, Fragment, BizBooks, YOLI a Host. Na výběr bude mít každý

Vstup je v rámci akce Svět knihy. Lístky si můžete koupit zde. 120 Kč za dospělého na jeden den a 60 Kč za studenta na jeden den. 

Určitě ale přijďte v sobotu!! Potkáme se na HumbookStage? :)


18. 04. 2018

Recenze | Wonder Women: VálkonoškaV budoucnu se z ní stane Wonder Woman, ale nyní je jen náctiletou Dianou a její boj teprve začíná… Diana touží ostatním bojovnicím Rajského ostrova ukázat, že je stejně silná jako ony. Když ale nastane den závodů, poruší zákon. Zachrání smrtelnou dívku Aliu, za což jí hrozí vyhnání z ostrova. Avšak Alia není jen obyčejná holka a její záchranou Diana ohrozila celý svět. Začíná tak velké dobrodružství, při kterém obě dívky čelí armádě nepřátel – smrtelných i nadpřirozených, kteří se snaží Aliu zničit. Jestli chtějí zachránit svět, musí bojovat bok po boku, aby odvrátily to nejhorší. 
Zdroj anotace: Goodreads.com

Wonder Woman: Warbringer (DC Icons, #1)Jsem ráda, že nakladatelství CooBoo převzalo obálku z originálu, protože je vážně povedená. Na obálce je sice postava, což moc nemusím, ale není jí moc vidět do obličeje. V pozadí jsou skály, nebe a voda, což je velmi zajímavý prvek. Značka hrdinky nesměla chybět.
Kniha je psána er formou a členěna do 33. kapitol. Když je vyprávění zaměřeno více na Dianu, nese kapitola část znaku Wonder Women, ale když je pohled zaměřen více na Aliu, kapitola nese jeden pruh.
Dále kniha obsahuje věnování, poznámku autorky, poděkování a informace o autorce.


Jednou z hlavních hrdinek je Diana - jediná Amazonka, která se tak nenarodila. Její matka ji uplácala z jílu. Proto chce ostatním Amazonkám ukázat, že mezi ně patří. Je upřímná, odhodlaná, cílevědomá a spravedlivá. Je sice nejslabší Amazonka, ale její síla se nedá srovnávat s tou lidskou.

Druhou hlavní postavou je lidská dívka Alia, která zjišťuje, že je Válkonoška. Když žije, lidé kolem ní jsou nevraživí a pomstychtiví. To ona zapříčiňuje války, ale nevědomky. Přátelská a odhodlaná.

Aliin starší bratr Jason je velmi ochranářský a někdy až moc paranoidní. O sestřině identitě věděl, ale tajil to před ní. Je pohledný, bohatý a tajemný.

Aliina nejlepší kamarádka Nim je stejně jako Alia černoška. Je terčem posměchu, ale nic si z toho nedělá. Má prořízlou pusu, smysl pro humor a pro módu. Pro svou nejlepší kamarádku by položila život.

V poslední řadě tu máme Thea, což je kamarád Jasona. Aliia je do něj už dlouho zakoukaná, naopak s Nim se nemůžou vystát. Je pohledný, trochu sebestředný a má smysl pro humor. Je hodně dobrý v počítačích.
Část příběhu se odehrává na ostrově Themiskyra, který byl vytvořen bohyněmi. Žijí na něm jen Amazonky, které umřely v bitvě. Diana je svou matkou splácána z jílu a se souhlasem bohyň přivedena k životu. Některé ostatní Amazonky ji ale neberou jako sobě rovnou, protože není právoplatnou Amazonkou. Diana dělá vše pro to, aby se tato tvrzení změnila. 

Druhá část příběhu se odehrává v New Yorku, ve světě lidí. Diana je ze všeho překvapena a její reakce se mi líbí. V lidském světě se poprvé seznamuje s mužským pohlavím a je docela zklamaná. Ani na krok se však nehne od Alii, kterou zachránila před utonutím. Alia je totiž Válkonoška - přináší na zem zkázu a lačnost po válce. Ona si to však neuvědomuje, ale někteří ano. Snaží se ji zabít, aby zabránili válce. Jenže to Diana nedopustí, má jiný plán. Chce zachránit Aliu a ze sebe udělat hrdinku, aby ji ostatní Amazonky začaly brát mezi sebe. 

“Sisters in battle, I am shield and blade to you. As I breathe, your enemies will know no sanctuary. While I live, your cause is mine.”
Leigh Bardugo, Wonder Woman: Warbringer

V příběhu je kladen důraz na přátelství a hlavně na ženské postavy. Ty jsou v knize silné, odhodlané a ničeho se nebojí. Místy mi to přišlo až hodně feministické, ale jako příslušnici ženského pohlaví mi to nevadilo. Musím ale přiznat, že postavy nebyly tolik propracované jako třeba u dalšího autorčina díla - Šesti vran. K žádné jsem si nevytvořila vztah, z žádnou z nich jsem se neztotožnila. Nejvíce se mi zamlouvá Nim, která není středem pozornosti, má smysl pro humor a především by pro svou kamarádku skočila do ohně. Je to velmi silná osobnost. 

Když jsou v příběhu hrdinové, musí přijít na scénu i zloduši/padouchové. I v tomto případě tomu nebylo jinak. Od začátku jsme věděli, že po Alii někdo jde, ale pachatel byl neznámý. Já jsem však měla takové tušení, které se mi nakonec potvrdilo. Přiznávám, že v jednu chvíli jsem byla přikloněna i na jinou stranu, ale stále jsem vůči jedné postavě cítila něco zvláštního. Už od první chvíle, co se objevila na scéně. 

“I am done being careful. I am done being quiet. Let them see me angry. Let them hear me wail at the top of my lungs.”
Leigh Bardugo, Wonder Woman: Warbringer

Abych to nějak shrnula. V první polovině knihy se seznamujeme s novým světem a novými postavami. Vyprávění se táhne a skoro nic se neděje. S každým otočením stránky už si říkáte, že by se mohlo něco stát, ale pořád nic nepřichází. Když už si myslíte, že to takhle půjde až do konce, konečně se to stane. Začne to jednou akcí a pak se nabaluje další a další. V jednu chvíli - když se odhalí pachatel všech špatností - je to docela masakr. Najednou jako mávnutím proutku se akce utne, stane se zázrak a na scénu se dostane sluníčko - metaforicky řečeno. Dobro vítězí nad zlem. Happy end.  • Girl Power
 • Důraz na přátelství
 • Zmínky o mytologii
 • minimální romantická linka
 • utahaný začátek
 • nedotažené charaktery postav
přepsáno z knihy

Leigh BardugoLeigh Bardugo se narodila v Jeruzalémě, ale vyrůstala v Los Angeles. Po ukončení studií na univerzitě Yale pracovala v reklamě, v novinách a nakonec i jako masérka a odbornice na speciální efekty. V roce 2012 vydala svou první trilogii Griša, která se ihned stala bestellerem New York Times a USA Today. Na úspěch navázala sérií Šest vran. Kouzlu Wonder Women podlehla už jako malá a strávila velkou část svého dětství vyráběním náramků z papíru. V současné době autorka žije a tvoří v Hollywoodu. 
leighbardugo.com | @LBardugo
Orig. název:     Wonder Women: Warbringer
Série:                 DC Icons
Díl:                     1.
Vydání:            30. 04. 2018, CooBoo
Strany:             352 stran
Žánr:                 Fantasy, Young Adult
Čteno:               12. - 17. dubna 2018
Hodnocení:    3 hvězdičkyZa recenzní výtisk děkuji Ole z Albatros média

Knihu si můžete předobjednat TADY!

15. 04. 2018

Weekly summary #36 & New in #21


Konečně nám přišlo jaro! Jak já tohle roční období miluji. Příroda se probouzí ze zimního spánku a všechno okolo kvete. S přírodou se probouzím i já a začínám mít nutkání chodit ven a užívat si přírody a čerstvého vzduchu. Tím těžší je chodit do školy. Co se týká školy tak jsem úspěšně zvládla dva testy, které se už počítají do konečného hodnocení. Jeden ze Zpracování elektronických dokumentů, kde jsme museli opravovat typografické chyby a druhý z Praktického jazyka z angličtiny, kde jsme psali odstavec v odborné angličtině. 

O víkendu jsme se s kamarády ze skautu vyrazili po delší době na výlet. Tentokrát do Děčína, kde jsme navštívili zámek a Růžovou zahradu. V sobotu jsme se vydali na Belveder a celkově ušli 25 km. Bolí mě celý člověk, ale výlet jsem si užila. Celý víkend jsem byla off - bez telefonu, bez internetu a byla jsem naprosto spokojená. Jednou za čas je dobré vše vypnout a jen si užívat přírody a všeho kolem nás :)

V pondělí jsem byla zase na kolejích na promítání filmu. Údajně to měla být komedie, ale bylo to spíše drama. Film I dva jsou rodina vypráví o mladším černochovi, kterému jeho známost na jednu noc přiveze dítě a odjede taxíkem. On se musí vzdát všeho svého řádění a stát se zodpovědným otcem. Odjede do Londýna, kde si najde práci a začne nový život. 
Příběh se zabývá lhaním a přetvářkami, rodičovstvím a užíváním si života naplno. První polovina je zábavná, v druhé polovině vám ztvrdne úsměv na rtech a jestli jste tak citliví jako já, tak budete na konci brečet. Po skončení jsem si uvědomila, že není důležité, jakou jsem dostala známku ve škole, nebo kolik jsem přečetla knih za měsíc, ale být s lidmi, které máme rádi a užívat si s nimi každou volnou minutu. 
Hodnocení: 9/10

Minulý týden jsem začala číst Ydris, což je fantasy kniha opravdu propracovaného světa. Bohužel jsem měla asi velká očekávání a kniha mě ze začátku moc nebavila. Ztrácela jsem se ve velkém množství postav a musela jsem si je začít psát. Naštěstí se to už ustálilo a zlepšilo. 
79/328

Nicméně mi ve středu přišel balíček od Humbooku s recenzním výtiskem Wonder Women. Určitě pochopíte, že už jsem dál čekat nemohla a pustila jsem se do čtení této knize o tom, jak se z Diany stala hrdinka. Jsem někde okolo 100. stránky a zatím to není nijak moc zajímavé, ale snad se to rozjede. 
102/349

Minulý týden byl na knižní novinky opravdu bohatý, takže to vezmu rychle :)
Přítel byl vyměnit knihy z LK, které minule koupil a už jsme je měli doma. Toto jsou další kousky do naší FL sbírky :)

Tyto krásky mi přišly z BookDepository :)

Můj přítel mi koupil JEN TAK knihu. Nemiluj ho! PS: Omlouvám se, že fotka není ostrá.

V antikvariátu jsem si koupila tuto knihu, kterou jsem četla před delší dobou. Lars Kepler je značka kvality!

Tyto dvě knihy mi přišly od Humbooku. Autorka Sara Raasch totiž bude na letošním HumbookFest!!!11. 04. 2018

Recenze: Běsnění

“It doesn't matter if i'm crazy, as long as the madness helps me survive”


Soubor povídek z alenkovského světa Šepotání. V povídce Šest nemožných věcí Alyssa vzpomíná na nejvzácnější okamžiky ze svého nejen lidského života po konci Zrcadlení. Alyssina matka v povídce Kluk v pavučině vypráví o své návštěvě Říše divů a záchraně muže, který se později stal jejím manželem. A v Můře v zrcadle Morfeus pátrá v Zachových vzpomínkách na Alyssu.
zdroj anotace Goodreads.com


Untamed (Splintered, #3.5)
Tato kniha jaksi uzavírá sérii Šepotání, kterou jsem objevila díky knižnímu festivalu Humbook, a kterou jsem si opravdu oblíbila. Tuto povídkovou knížku jsem dostala od bratránka k mým narozeninám, které jsem slavila v září.


Jsem ráda, že české vydání se inspirovalo původními obálkami, protože se mi opravdu líbí. Na první pohled nejsou nijak úchvatné, ale po detailnějším prozkoumání a přečtení zjistíte, že se opravdu ke knihám hodí. A celá série vedle sebe vypadá opravdu krásně zvráceně.
V této knize se skrývají tři povídky.
Kluk v pavučině je povídka vyprávěná z pohledu Alison, což je Alyssina matka, která dříve hrála šílenou ženu, aby ochránila svou dceru před nebezpečími Říše divů, ale zbytečně. Povídka nám ukazuje, jak šel život dál po skončení knihy Zrcadlení. Alyssa a Zach jsou zasnoubeni, Zachova sestra Jenara se svým přítelem Corbinem o všem vědí a chodí každý den na návštěvu a rodiče jsou jako zamilovaní puberťáčci. Na své výročí Tomas vezme Alison do vlaku se vzpomínkami a ukazuje jí, jak se vlastně dostal do pavučin Druhé sestry. Je své ženě a životní lásce vděčný za svůj i dcery život. Alison si konečně odpustí a začne být znovu šťastná.
Můra v zrcadle nám ukazuje zákeřného můráka Morfea, který chce získat Alyssu jen pro sebe, a proto chce zjistit Zachovu slabinu. Nahlíží do jeho vzpomínek po dobu jeho návštěvy Říše divů a zjišťuje, že jsou oba naprosto stejní. Oba jsou ochotni obětovat vlastní život pro záchranu jejich lásky Alyssy. Rozhodne se tedy ustoupit a dát Zachovy šanci žít s Alyssou v lidském světě. Za toto rozhodnutí ho opravdu obdivuji a začala jsem ho mít dokonce ráda.
Poslední povídka Šest nemožných věcí nám ukazuje Alyssin život v lidském světě. Svatba se Zachem, založení obrovské a šťastné rodiny, nejtěžší rozloučení v jejím životě s její životní láskou a její samotná fingovaná smrt. Znovu navštívení Říše divů, vdavky s Morfeem a konečné usazení se na královský trůn.
Tuto knihu doporučuji všem, které tolik ohromila série Šepotání. Je zbytečné ji číst, když neznáte dění předešlých knih, protože toto je spíše pokračování, ukončení a ohlédnutí se za ukončeným příběhem. Jak už jsem řekla, povídkové knihy nečtu, ale tato byla nezbytností.

Hodnocení:Anita Grace Howard žije v Texasu se svým manželem, dvěma dětmi a dvěma labradory. Její prvotinou je Šepotání, kterou napsala při práci ve školní knihovně. Má zálibu v gotických scenériích, kterou uplatňuje ve svých knihách. Ve volném čase fotí hřbitovy z 18. století či opuštěné školy. Zajímavostí je, že jako malá milovala knížku Alenka v Říši divů a Šepotání napsala kvůli tomu, že ji vždycky zajímalo, co by se stalo, kdyby Alenka vyrostla. Knížka je také odkazem na Alenku.

Zdroj životopisu: Pevnost 05/2015


Autor:                             A. G. Howard
Orig. název:                   Untamed
Série:                               Šepotání
Díl:                                   0
Vydáno:                          2016, CooBoo
Strany:                            307
Žánr:                               Fantasy, Young AdultČetli jste sérii Šepotání? 
Četli jste i povídkovou knížku Běsnění? 
09. 04. 2018

Bookhaul in December 2017

Ne, čtete dobře, je to opravdu bookhaul za prosinec. A ano, stydím se.

MegaKnihy

V prosinci jsem se trošku rozšoupla. Na MegaKnihách měli ve slevě knihu Neslyšno od Richelle Mead a tu jsem musela mít. S novou sérií Třpytný dvůr jsou to jediné knihy, které jsem od mé oblíbené autorky nečetla. A když jsem tam viděla i první díl Třpytného dvora, také jsem si ho přidala do košíku, i když knihu mám v originále. Nakonec jsem si ještě koupila 3 díly série Rachel Morgan, protože jsem 3. díl dostala na Radši srazu

 Výhra

Po delší době jsem něco vyhrála! A to první díl ze série Velká knihovna. 

 Levné knihy

Také jsem jako už tradičně zabloudila do Levných knih v Mladé Boleslavi. Nemohla jsem tam nechat knihu Bílá jako sníh, rudá jako krev za 19Kč! Válku s mloky jsem koupila do FL sbírky. 

 Radši sraz

Na vánočním Radši srazu jsem měla štěstí na thrillery a fantasy. Knihu Za zavřenými dveřmi v poslední době čte docela dost lidí a jsou na ni samé pozitivní a nadšené recenze, takže bych si ji měla přečíst co nejdříve. U knihy Panenka mě zaujala obálka, ani jsem si nečetla anotaci, jsem na ni zvědavá. A fantasy/sci-fi knihu Jiný svět mi doporučila Marťa (@martinakraus)

Na Radši sraz mi Marťa přivezla 2 díly z mé oblíbené série Píseň ledu a ohně. Má zákaznickou slevu a byla tak hodná, že mi ji poskytla. Byla ještě hodnější, protože mi tyto bichličky táhla z Ústí. Tyto dvě knihy jsou mým skvostem :)

 Levné knihy n. 2

Po Radši srazu jsem zavítala do Levných knih znovu, tentokrát v Liberci. Šla jsem na jistotu pro celou sérii Hon, kterou mi doporučila Marťa a Sabča (@knizni_pristaviste). Objevila jsem tam sekci s anglickými knihami a od té doby tam chodím koukat dost často. Ulovila jsem knihu od George R. R. Martina a jsem zvědavá, jak budu zvládat jeho angličtinu. 

 Vánoce

Od přítelových rodičů jsem dostala knihu Strážci paměti, 2. díl série Reinkarnovaný. Od mé nejdražší Michalka (@michalacermakova) jsem dostala Dívku, která se třpytila a kniha vypadá opravdu zajímavě :)

Od přítele jsem dostala k Vánocům OwlCrate box a v něm byla kniha The Glass Spare a k ní i Art Print a tetovačky :)


Od mé nejúžasnější maminky jsem dostala 3 díly ilustrovaného HP a ilustrovaná Fantastická zvířata. Když jsem dárek rozbalila, začala jsem brečet. Patří k mým největším skvostům a těším se, až se k nim dostanu a budu si prohlížet ty nádherné ilustrace! :)

Shrnutí

1. Nikdy nezemřít
Kim Harrison | MegaKnihy | 83,- 

2. Pro hrst amuletů
Kim Harrison | MegaKnihy | 90,-

3. Mrtvá čarodějka přichází
Kim Harrison | MegaKnihy | 83,-

4. Třpytný dvůr
Richelle Mead | MegaKnihy | 79,-

5. Neslyšno
Richelle Mead | MegaKnihy | 39,-

6. Z kostí a inkoustu
Rachel Caine | výhra | 0,-

7. Bílá jako sníh, rudá jako krev
Alessandro D´Avenia | Levné knihy | 19,-

8. Válka s mloky
Karel Čapek | Levné knihy | 69,-

9. Jiný svět
D. Rus | Radši sraz | 0,-

10. Panenka
Mo Hayder | Radši sraz | 0,-

11. Za zavřenými dveřmi 
B. A. Paris | Radši sraz | 0,-

12. Hra o trůny
George R. R. Martin | přes Marťu | 418,-

13. Střet králů 
George R. R. Martin | přes Marťu | 418,-

14. Hon
Andrew Fukuda | Levné knihy | 39,-

15. Kořist 
Andrew Fukuda | Levné knihy | 39,-

16. Past
Andrew Fukuda | Levné knihy | 39,-

17. The Armagedon Rag
George R. R. Martin | Levné knihy |  99,-

18. Strážci paměti
M. J. Rose | Vánoce | 0,-

19. Dívka, která se třpytila 
Lauren Beukes | Vánoce | 0,-

20. The Glass Spare
Lauren DeStefano | OwlCrate | 1. 100,-

21.,22.,23. a 24. HP 1, 2, 3 a Fantastická zvířata
J. K. Rowling | Vánoce | 0,- 

Počet koupených knih = 13
Počet obdržených knih = 11
Celková útrata = 1. 514 (bez OwlCratu)

Pfúúúúú, to je ale knih. A co potom ty peníze!!!! 
Kolik knih jste dostali k Vánocům vy? Pamatujete si to ještě? :)

06. 04. 2018

Bookstagram in December 2017


Pokus o něco abstraktnějšího | modré knihy | VA - srdcovka 

láska k vánočnímu věnci

Má sbírka knih od Richelle Mead a také od Domina

FairyLoot

začínají fotky do výzvy :)

červená a zelená | svíčky - má další posedlost | zimní obálka

oblíbený vánoční svetr a Kaziměsti | zklámání - Máj | VA

přidávám světýlka

Kouzlo Vánoc | Hra o trůny ukončení měsíce prosinec a knihy, které jsem přečetla

NEJLÉPE HODNOCENÁ FOTKA

209 To se mi líbí | 6 komentářů | 1x uloženo | 7 návštěv profilu | 593 dosah
Líbí se vám mé vánoční fotky? :)
04. 04. 2018

TBR duben 2018


Bylo by překvapivé, kdybych tento článek psala včas, že? 

Anglická kniha:
Marissa Meyer | Scarlet

Klasika:
Karel Havlíček Borovský | Křest sv. Vladimíra | Král Lávra | Tyrolské elegie | Epigramy

Série:
Květoslav Honig a Ondřej L. Hrabal | Ydris

Stand-alone:
Becky Albertalli | Probuzení Simona Spiera

Re-reading:
Richelle Mead | Krvavý slib


Krvavý slib jsem rozečetla na konci března, ale nestihla ho dočíst. Dočetla jsem ho dnes ráno a bohužel musím říct, že je to zatím nejslabší díl ze série. Děj byl příliš utahaný a na mě v něm bylo až moc romantiky. Konec byl ale překvapivý, i když jsem tuto sérii už jednou četla. 
Hned jsem se pustila do další knihy a to do klasiky od Karla H. Borovského. Z Krále Lávry jsem maturovala a tuto knihu jsem dostala od rodičů jako upomínku na maturitu. Ráda si přečtu i autorova další díla. 
Scarlet budu číst společně se Sabčou (@knizni:_pristaviste) a už se na ni moc těším. Bohužel je ještě na cestě, ale snad přijde co nejdříve. 
Od autora Květoslava Honinga jsem dostala jeho knihu na recenzi a nemůžu se dočkat, až se do ní pustím. Projížděla jsem si webové stránky, které ke knize patří a celý svět vypadá promyšleně. 
A v poslední řadě bych si chtěla přečíst Probuzení Simona Spiera. Knihu jsem dostala na Radši srazu, a když jsem nedávno viděla trailer na film, rozhodla jsem si ji přečíst, abych mohla hodnotit s filmem :)

Jaké knihy se chystáte číst v dubnu vy?
Četli jste některou ze zmíněných knih? :)

02. 04. 2018

Weekly summary #35 & New in #20V pátek bylo volno, a tak jsme se s přítelem vydali na výlet. Navštívili jsme hrad Grabštejn, kde se natáčela pohádka Jak probudit princezny. Vůbec mi místo nebylo povědomé, asi bych se na pohádku měla podívat znovu. Krásně svítilo sluníčko a my si výlet užili. Navečer jsme jeli do Bakova hlídat mou skoro 2 letou sestřenici. 

V sobotu večer jsem jela do Boleslavi, kde jsme slavili narozeniny 3 holek ze střední školy. Mé nejlepší kamarádce jsme se všechny složily na kávovar. Byla tak nadšená a překvapená, že se rozbrečela a všechny nás dojala. Slíbila nám, že každé z nás koupí hrníček a pozve na čerstvou kávu :)
V neděli ráno jsem spolu s mamčou jela do Liberce, kde jsme si udělaly dámskou jízdu. Obešly jsme si malý trh, koupily si medovinu a došly si na oběd. Jelikož nebylo zrovna nejtepleji, asi ve čtyři odpoledne jsme se odebraly do bytu, zatopily si, udělaly si čaj a zalezly si s knihou. Mamka četla Dívku ve vlaku a já Krvavý slib. Byl to super víkend a už se těším na další :)
V pondělí jsem byla na školních kolejích, kde se promítal film Wonder. Chtěla jsem si přečíst knihu, ale bohužel jsem to nestihla. Film se mi moc líbil a docela často jsem u něj brečela. Augusta mi bylo líto, ale mrzelo mě, jak si svůj hněv vybíjel na sestře, která mu chtěla jen pomoct. Ocenila jsem, že je příběh vyprávěn více postavami, tudíž jsme mohli nahlédnout na příběh z různých úhlů pohledu. Po promítání jsme si ještě o filmu chvíli povídali a jedna holčina prohlásila, že ji to nedojalo z toho důvodu, že to nebylo reálné. U nás by s Augustem nezačali všichni kamarádit, ale šikanovali by ho dál. Bohužel musím uznat, že je to pravda. Kéž by se to někdy změnilo. 
Hodnocení: 9/10
V sobotu jsme si s mamkou chtěly chvíli odpočinout od čtení a na něco se podívat. Bohužel nemáme moc stejný vkus na filmy a vybíraly jsme docela dlouho. Nakonec jsme se shodly na Lásce nebeské. Nepochopily jsme, proč se Američanům líbí splácávat tolik příběhů dohromady. A ten happy-end, kde se všichni objímají a hraje smutná hudba je strašně kýčový. Celkově mi film přišel jako jedna velká slátanina všeho. Ocenila bych akorát obsazení a smysl pro humor. 
Hodnocená: 4/10
Minulý týden jsem dočetla knihu Na lovu. Jak už jsem psala minulý týden, jako pohádka mi to nepřišlo. Konec byl sice šťastný jak to u pohádek chodí, ale jinak mi příběh přišel trochu temný. Nicméně se mi kniha celkově líbila, bylo to příjemné oddychové čtení. 

Bohužel jsem 4. díl Vampýrské akademie nestihla přečíst v březnu, jak jsem měla naplánováno, a tak čtu knihu teď. Pořád říkám, že VA je moje srdeční záležitost a pořád to platí. První polovina knihy se točí převážně kolem Rose a nalezení Dimitrije. Přijde mi to takové táhlé, ale místy se něco děje. Nicméně bych uvítala nějakou akci.
A aby nás nepokakal beránek, koupily jsme si s mamkou stejné svetry. Já mám světle modrý a mamka šedý. Perfektně se mi k tomu hodí diadém Roweny z Havraspáru, do kterého jsem se zamilovala! 


Jaký byl váš týden? Jak jste si užili Velikonoce? :)
27. 03. 2018

Recenze | InsomnieSnažím se žít normální život, věřte mi. Přes den mi to jde. Rozdávám úsměvy, podpisy a smlouvy na nové knihy. Jakmile ale všichni odejdou do světa, ve kterém pro mě není místo, musím si najít nějakou zábavu… Pětadvacet let bez spánku. Umíte si to představit? Co byste dělali s veškerým tím časem vy? 
(celá anotace zde)


Insomnie (Insomnie, #1)Obálka je temná a na první pohled Vás zaujme, určitě kolem ní v knihkupectví neprojdete bez povšimnutí. Po přečtení anotace byla volba jasná: tohle si musím přečíst. Kniha je členěna do 35 kapitol, každá z nich nese znak oka, což je velmi specifický symbol pro samotný příběh. Kniha dále obsahuje věnování, autorskou poznámku a krátké info o autorce.


Hlavní postavou je Sára, 25 letá spisovatelka, jež trpí insomnií. Už 25 let nespala. Přes den si nasazuje masku úspěšné spisovatelky dětských knih, přes noc je ve svém živlu a uniká do ulic svého milovaného města Londýna. Kromě nevlastního bratra nemá žádné přátele - Sára je sama. Ale co když není?

Nevlastní bratr Ben, který jediný ví o Sářině insomnickém tajemství. Je velmi starostlivý a chápající starší bráška. Sáru si trochu dobírá kvůli jejímu životnímu stylu, ale miluje ji (jako brácha, samozřejmě, tohle nejsou Hry o trůny, jak autorka v knize zmiňuje).

A pak je tu Barton, záhadný chlapík, který každou noc sedí venku na tom samém místě. Sára to ví, protože kromě toulek po Londýnu sleduje doma pouliční kamery. Co by se stalo, kdyby se s ním Sára spřátelila? Byl by to omyl nebo by jí to obrátilo život vzhůru nohama?


Nevím proč, ale mám od českých/slovenských autorů menší očekávání. Nemůžou přeci napsat takovou pecku jako je třeba Harry Potter, Hra o trůny nebo Hobita. Dobře, takhle kvalitní díla už asi nikdo nenapíše, ale proč by od českých nebo slovenských autorů nemohly vznikat dobré knihy? Mohly! Důkazem jsou například Kaziměsti od Martina Bečana a nebo třeba Insomnie!!! 

Kniha má velmi originální námět, to musíte uznat. Insomnie, která způsobuje, že vůbec nespíte. Ani minutu! Pro takové lidi neexistuje včera nebo zítra, pro ně je prostě jen DNES! Musím se přiznat, že jsem většinu doby Sáře její "nemoc" záviděla. Poslední dobou jsem strašně ospalá a chodím spát brzy. Jak ona říká, že to krádež lidského času. Proto je Sára tak úspěšná spisovatelka a vydá 6 knih za rok. Protože vůbec nespí. 

Ze začátku se děj celkem vlekl, poznávala jsem Sáru a celý její nespavý život. Po jedné party s bratrem a jeho kamarádkami se ale něco stalo. Sáře se změnil život od základu. A v tu chvíli autorka šlápla na plyn a na brzdu nešlápla až do konce. Přišla nová informace, a když jsem ji stihla zpracovat, přišla najednou další a byla to ještě větší pecka! Posledních 50 stran bylo akčních a velmi napínavých. Knihu jsem přečetla ve čtvrtek ve škole o volné hodině a měla jsem chuť se rozeběhnout na Slovensko a přečíst si druhý díl. Potřebuji vědět, co se stane dál...

 • originální námět
 • promluva ke čtenáři
 • psychologické myšlenky
 • čtivost a napínavost
 • občasné překlepy 
 • vulgarita
přepsáno z knihy

Vladimira SebovaVladimíra Šebová se psaní začala věnovat už na základní škole, kdy založila třídní časopis a připravila několik krátkých divadelních her. Působila jako šéfredaktorka dvou magazínů a napsala několik set článků na téma osobního rozvoje a motivace. Vede webstránku www.vladimirasebova.com

S autorkou jsem krátké komunikovala přes e-mail a později přes instagram. Je velmi sympatická a hezká.


Orig. název:     Insomnia
Série:                 Insomnia
Díl:                     1. 
Vydání:            2017. Citadella
Strany:             340 stran

Žánr:                 sci-fi, New Adult
Čteno:               18. - 22. března 2018
Hodnocení:    4,5 hvězdičky


Za recenzní výtisk děkuji samotné autorce a už se moc těším, až si přečtu i druhý díl :)
Knihu si můžete pořídit tady.26. 03. 2018

Weekly summary #34 & New in #19V sobotu se v Liberci konal 18. reprezentační ples TUL. Se třemi spolužačkami jsme se dohodly, že půjdeme. V 5 večer jsem jela za nimi na kolej, kde jsme si daly společně večeři a sklenku vína. Pak jsme se hezky učesaly, namalovaly, oblékly a vyrazily. Započaly jsme drinkem a nákupem lístků do tomboly. Bohužel jsem si ji šla vyzvednout pozdě a už tam nikdo nebyl. Tancovaly jsme na Marka Ztraceného a udělaly si fotky ve fotokoutku. Parádně jsme si to užily. Ve 2 hodiny jsme odjížděly zpátky na kolej. 

V neděli jsem vstávala v 9:45, protože jsem jela za kamarádkou. Probudila jsem se s velkým bolehlavem a ještě určitě se zbytky alkoholu jsem nasedla za volant. Já vím, je to hrůza, ale nemohla jsem to zrušit, slíbila jsem to. Moje kamarádka chtěla strašně na africké trhy v Praze. Vyzvedla jsem ji v Mladé Boleslavi a podotýkám, že ona byla ještě trochu opilá, protože byla v sobotu na party. Dojely jsme na Černý most a šly si dát oběd do naší oblíbené mexické kuchyně. A jak jsme tam tak seděly, bylo nám celkem mizerně, a tak jsme se shodly, že si dojdeme raději do kina. 

Zrovna toho na výběr moc neměly, tak jsme si vybraly pohádku. Byla jsem připravená na animák, který s Míšou milujeme, ale bylo to hrané. Nejde mi do hlavy, jak tam ty zvířata dodělali, ale v téhle době je možné vše. Nicméně pohádka se mi líbila. Místy to bylo i celkem poučné. Třeba když starý pán dostal mrtvici, tak to bylo kvůli 78 rokům špatné a nezdravé stravy. Zakomponované byly i písničky, což se mi moc líbí. Ani vtipné scénky nechyběly. A musím se přiznat, že jsem na konci uronila slzičku. Jestli máte nějakého mladšího příbuzného, nebo vy sami máte rádi pohádky, jděte se na ni podívat :)
Mé hodnocení: 8/10

Ve čtvrtek jsem o volné hodině dočetla Insomnii (velmi brzy čekejte recenzi). Nechci vám toho moc prozrazovat, ale byla to vážně pecka! Měla jsem chuť hned sáhnout po dalším dílu, ale bohužel ještě nevyšel u nás v ČR. Už teď ale věřím, že bude stejně dobrý jako ten první :) 
Jestli máte rádi sci-fi a chtěli byste vědět, jak lidi stíhají dělat tolik věcí, když vy nestíháte vůbec nic, určitě po této knize sáhněte. Protože můžou trpět insomnií stejně jako hlavní postava tohoto příběhu. 


Hned den na to jsem se pustila do knihy Na lovu. Už jsem o této knize pár recenzí přečetla a všechny jsou víceméně kladné. Píší, že je to takové převyprávění pohádky O Krásce a zvířeti a že je to oddychová četba. Proto jsem si začala dělat poznámky s rozdíly mezi originálním příběhem a tímto a pár jich mám a nejsou to žádné maličkosti. Knihu bych určitě nezařadila mezi pohádky jako to dělají ostatní. Příběh je temnější. Už mi nezbývá mnoho do konce, jsem zvědavá, jak to dopadne :)
V pátek jsem měla volné odpoledne a courala jsem se po centru. Koupila jsem si krásné nové šaty se vzorem růží. Poslední dobou jsem na kytky nějaká vysazená :) Zašla jsem se podívat i do Levných knih, protože jsem chtěla nějaké umělé kytky na fotky. Místo toho jsem si tam pořídila pouzdro na knihy s obrázky z Londýna a Paříže. Musela jsem nahlédnout i do sekce knih, ale jen do těch anglických. Když jsem tam objevila dva díly Labyrintu, a ještě k tomu poslední kusy, nemohla jsem je tam nechat. Bohužel jsem překročila svůj měsíční limit a docela se za to proklínala, ale co?! 
A v sobotu mi volal přítel, že je zrovna v Levných knihách a jestli nechci doplnit sbírku našich klasických knih od nakladatelství Fotruna Libri. Takže nám přibyly další čtyři krásky. Jedna z nich je ale od nakl. Český spisovatel, ale obálka je totožná s knihou od FL, což nechápu, ale nevadí. Mám ze všech radost :)Jaký byl váš týden? Jakou knihu jste přečetli vy? :)

25. 03. 2018

Read in December 2017
Po hodně velkém zpoždění přicházím s knihami, které jsem přečetla za měsíc prosinec. Jsem opravdu ostuda a zasloužila bych si projít uličkou hanby. Vypadalo by to asi nějak takhle. Teď se ale na jednotlivé knihy podíváme.

Přečetla jsem 4 knihy a poslechla svou první audioknihu. Mým cílem (na který se můžete podívat tu) bylo přečíst celou Vampýrskou akademii, ale nakonec jsem si to rozmyslela, protože jsem věděla, že bych to nestihla.

Richelle Mead | Vampýrská akademie (1.) | 2009, Domino | 280 stran | 5 hvězdiček | 1. - 3. prosince 2017

Alespoň jsem splnila první naplánovanou knihu, kterou byl 1. díl již zmiňované série. Jelikož Richelle Mead patří mezi mé oblíbené autorky, chtěla jsem mít všechny její knihy doma. Tuto sérii jsem četla už na základní škole a knihy jsem si půjčovala z knihovny. Při nákupu jsem měla strašnou chuť si sérii přečíst znovu. Vůbec toho nelituji a utvrdila jsem se v tom, že VA opravdu patří mezi mé nejoblíbenější série a vždycky bude. Rose Hathaway a Dimitri Belikov si našli cestu do středu mého srdce a toto místo již nikdy neopustí. Takže jestli máte rádi upíry a nevadí vám číst knížky, které jsou určené pro mladší čtenáře, tak se do této série rozhodně pusťte. 
Karel Hynek Mácha | 2006, Levné knihy | 60 stran | 1 hvězdička |4. prosince 2017
Možná už jste zaznamenali, že studuji český jazyk na vysoké škole. A ani tam nás nešetří povinnou četbou. V prosinci jsem měla za úkol přečíst nejvýznamnější českou poezii 19. století. Pro mě je to dílo Kytice, ale tu už jsme bohužel probrali. Teď byl na řadě Máj. Musím se přiznat, že Mácha  mi vůbec nesedl. Jak už svými myšlenkami, povahou nebo jeho dílem. Přiznám se, že jsem četla jen Máj a bohatě mi to stačilo. Kdybych neviděla film, který byl zpracován podle knihy, děj bych vůbec nepochopila. Já se s poezií prostě nekamarádím. A už vůbec ne s lyrickou. Tím pádem pro mě byl celý prosinec malým utrpením, když jsme každou hodinu probírali, co tím chtěl autor říct. Omlouvám se, ale neeeeeeee...
Holčička, která měla ráda Toma GordonaV prosinci jsem si poslechla svou první audioknihu od autora, od něhož jsem ještě žádnou knihu nečetla. Je jím Stephen King a kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona. Poslouchala jsem převážně v práci na noční směně. Při rámusu, který na mé pozici panuje, jsem neslyšela každé slovo, ale to nezabránilo tomu, abych si poslech neužila. Upřímně jsem obdivovala hlavní postavu, což byla 9 letá holčička, která se ztratila v lese. Troufnu si říct, že bych se o sebe nedokázala postarat tak dobře, jako ona. Dokázala jsem se do ní vžít a bylo mi jí opravdu líto. V některých případech jsem se i dokonce bála. Určitě bych knihu za horor neoznačila, jelikož děj nebyl tak děsivý. Byl spíše smutný a realistický. 
Délka: 6:50:28
Hodnocení: 4 hvězdičky
Kateřina Doležalová | 2018, Jonathan Livingston | 110 stran | 3,5 hvězdičky | 20. listopadu - 12. prosince 2017
Tuto knihu mi na instagramu nabídla sama autorka. Poslala mi ji v PDF a já si ji četla v autobuse po cestě do školy. Zpříjemňovala mi chladná rána. Někdy jsem se musela držet, abych se v autobuse plném lidí nerozesmála. Příběh je autobiografický a vypráví o tom, jak se Katka vydala do Anglie se svou kamarádkou. V této chladné a deštivé zemi si vydělávaly uklízením pokojů a mytím nádobí v "luxusním" hotelu. Určitě po této knize sáhněte, jestli potřebujete zlepšit náladu. Po dočtení zjistíte, že na tom nejste tak špatně jak si myslíte.
Recenzi si můžete přečíst tady.
Cathy Kelly | 2013, BB art s. r. o. | 284 stran | 3 hvězdičky | 3. - 16. prosince 2017
O Vánocích jsem si chtěla přečíst něco vánočního, a tak jsem sáhla po této knize, kterou jsem sehnala v Levných knihách. Krásná vánoční obálka mě opravdu nalákala. Bohužel jsem byla docela zklamaná. Kniha obsahuje asi 17 povídek, z čehož jsou asi jen 3 vánoční. Ve většině z nich jsou hlavními postavami ženy v důchodu nebo matky, které neví, co se svým životem. Chtějí ho změnit, chtějí se rozvést, chtějí se odstěhovat. Hledají si nového partnera nebo objevují nové koníčky. Z příběhů na mě vůbec nevyzařovala vánoční nálada, ale spíše bezmoc a zoufalství. Čekala jsem úplně něco jiného, ale i tak byly povídky hezké a dobře se četli. 
SHRNUTÍ
Počet přečtených knih:               5
Počet přečtených stran:              402
Počet stran za den:                      13
Průměrné hodnocení:                 3
Nejlépe hodnocená kniha:         Vampýrská akademie
Nejhůře hodnocená kniha:        Máj

Jaké knihy jste četli v prosinci vy? Pamatujete si to ještě? :D
Četli jste některou ze zmíněných knih? Jak se vám líbila? 

23. 03. 2018

HumbookFest 2018 | Kdy a kde?
Slyšeli jste už o největším knižním festivalu u nás v ČR? Určitě jste už někdy o Humbooku slyšeli. Jestli náhodou ne, tak je to knižní festival, který je zaměřený na knihy žánru Young Adult. Letos se bude konat již třetí ročník a já jsem byla vybrána jako ambasádorka. Ano, také tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak!! Takže vás budu zahrnovat novinkami a informacemi ohledně této skvělé události. 

V tomto článku se dozvíte ty nejdůležitější informace - kdy a kde se bude Humbook konat. Takže si otevřete diář a vezměte do ruky tužku! 

KDY: v sobotu 6. října v 9:30
KDE: v Kongresovém centru v Praze (= 3x více místa)

Už teď vás mohu ujistit, že program bude stát za to. S ostatními ambasadorkami jsme Olu (která má organizaci za starost) zahrnuly skvělými nápady. 


Pro více informací sledujte:
webové stránky Humbooku tady
událost na fb zde


Budu velmi ráda, když mi do komentářů napíšete, jestli se na tuto akci chystáte, tudíž jestli se třeba potkáme :)