Přeskočit navigaci
Kateřina Horylová

Factory of fulfilled wishes

09. 08. 2017

Read in July


Za měsíc červenec jsem přečetla 8 knih. Sice jsou 3 z toho útlé bradavické učebnice, ale co? Pojďme se na ně podívat.

Tento fantasy příběh mi dělal společnost na dovolené v Maďarsku. Utvrdila jsem se v tom, že Richelle Mead je opravdu skvělou spisovatelkou a má čestné místo mezi mými oblíbenými autory. V sérii Věk X - jak bývá jejím stylem - vytvořila nový svět. Svět v budoucnosti s technikou, otázkami náboženství, mytologií a spousty dalších věcí. První polovinu knihy zastírá záhada, jelikož Richelle jen naznačuje, ale nevysvětluje. Byla jsem zmatená, protože jsem nevěděla, co od nových termínů (jako je např. pretoriánka) očekávat. V druhé polovině knihy se však tajemství odhalují a přicházejí nová spolu s akcí a dobrodružstvím. Do tohoto příběhu odehrávajícího se ve městě Panamě jsem se zamilovala...
4 hvězdičky

...proto jsem musela ihned sáhnout po druhém dílu. Řeknu vám, že ten byl ještě lepší než první! Hlavní hrdinové (kteří se zprvu nesnášejí, později se do sebe zamilují) jedou do sousední země - Arkádie. Richelle poutavě srovnává RUNU - zemi, ve které se děj odehrává - a Arkádii. Rozdíly mezi nimi jsou velké (hlavně v náboženství) a já jsem se kvůli chování arkádských mužů k ženám rozčilovala. Problémy byly vylíčeny tak živě, že bylo nutné si připomínat, že jde jen o vymyšlený příběh. V tomto díle bylo více akce a napětí než v předešlém.
Po dočtení jsem pátrala po dalším díle a zjistila jsem, že ho nechtějí vydat. Absolutně to nechápu, protože je série opravdu povedená. Snad se Richelle ještě povede prosadit třetí díl.
5 hvězdiček
Bradavické učebnice jsem si koupila na knižním veletrhnu Svět knihy u Albatrosu. Musím se přiznat, že jsem ještě tyto knihy neměla. Je to ostuda, já vím. Ale asi jsem čekala na toto krásné vydání. Obálky jsou nádherné a ty ilustrace! Učiněná krása!
Na čtení jsem byla zvědavá a těšila jsem se na krásné ilustrace. Byla jsem mírně zklamaná, protože jsem čekala méně faktů. Jsou to totiž opravdu učebnice. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem si knihy přečetla, protože jsem se dozvěděla nové informace ze světa HP.
2 hvězdičky

3 hvězdičky

4 hvězdičky
Dokážete si představit, že byste potkali někoho, kdo se jmenuje úplně stejně jako vy? Jak již název knížky prozrazuje, hlavními postavami jsou Will Grayson a Will Grayson. Oba chlapci se od sebe něčím liší, ale v něčem si jsou podobní. Oba po něčem touží. Je úplně jedno, že je to v jednom případě holka v druhém kluk. Pořád je to láska. A také přátelství. To jsou totiž témata, která se v knize řeší nejvíce. A také homosexualita. S tímto tématem jsem se ještě v knize nesetkala, nebo si na to alespoň nevzpomínám. Čtením tohoto příběhu se nenásilnou formou dozvídáme, jak se cítí někdo, kdo je odsuzován, kdo má deprese a jak se s tím vypořádává. Uvědomíme si, že se problémy dají řešit s humorem. Při čtení se také hodně zasmějete a možná vám i vyhrknou slzy do očí. A na konci knihy si ještě můžete přečíst krátkou konverzaci mezi autory a nahlédnout na to, jak příběh vznikal.

5 hvězdiček

Příběh o získání prince a koruny se chýlí ke konci. V soutěži už zbývají jen 4 kandidátky, které se sbližují čím dál tím více. Potřebují jedna druhou, na druhou stranu chce každá být ta poslední. Vlastně první. V tomto díle se America konečně rozhodne, koho vlastně miluje. Myslím si, že jsem tušila celou dobu, jak to dopadne. Nevím, jestli jsem za to ráda, nebo ne. Tato série mě nepohltila jako všechny ostatní. Byla pro mě oddechovou četbou a všechno jsem brala tak, jak to je. Nechtěla jsem nic změnit. Můj názor je takový, že by tato série měla být trilogií a tímto skončit.
3 hvězdičky
Bohužel jsem toto přání vyslovila příliš pozdě a další díly jsou na světě. Co se dá dělat? Čtvrtý díl jsem přečetla hned po třetím a byla jsem vcelku zklamaná. Přišlo mi, že autorka vykrádá sama sebe. Situace se akorát otočila - 35 mladíků se ucházelo o princeznu Eadlyn. Budoucí královna byla velmi panovačná a sobecká. Zrušily se kasty, ale obyvatelé se i přesto bouřili, protože nechtěli mít za královnu rozmazlenou holku. Už od začátku příběhu tuším, koho si Eadlyn vezme, ale nebudu to prozrazovat. Kniha končila otevřeně, a tak si budu muset další díl přečíst, abych to věděla jistě. Autorka to udělala chytře. Kdyby oznámila vítěze soutěže teď, asi bych už další díl nečetla. Teď ale prostě musím.
3 hvězdičky

za ČERVENEC jsem přečetla:
 1. Richelle Mead - Věk X - Šachovnice bohů (4/5)
 2. Richelle Mead - Věk X2 - Nesmrtelná koruna (5/5)
 3. J. K. Rowling - Famfrpál v průběhu věků (2,5/5)
 4. J. K. Rowling - Fantastická zvířata a kde je najít (3/5)
 5. J. K. Rowling - Bajky Barda Beedleho (4/5)
 6. John Green & David Levithan - Will Grayson, Will Grayson (5/5)
 7. Kiera Cass - Selekce 3 - První (3/5)
 8. Kiera Cass - Selekce 4 - Dcera (3/5)
8 knih
2 286 stran
74 str/1 den


Četli jste některou ze zvýše jmenovaných knih?
Co právě čtete? :)
07. 08. 2017

Weekly summary #16Minulý týden jsem měla v práci ranní směnu. Sice jsem musela vstávat před pátou hodinou, ale potom jsem měla volné skoro celé odpoledne.

Za minulý týden jsem přečetla Francouzskou jízdu, která mi moc do noty nepadla. Autorčin styl psaní mě nijak neoslovil. Příběh byl fádní, žádná zápletka, žádné stupňování. Krátké věty na jednom řádku se mi také nelíbily.
Tuto knížku jsem si koupila, protože její autorka bude na Humbooku, kde si ji chci nechat podepsat.Jak jsem se zmiňovala v minulém shrnutí, s přítelem jsme se byli podívat v Liberci na byty. Jeli jsme ve středu po práci a měli jsme domluvené dvě prohlídky. Štěstí nám nepřálo a na obou místech nám bylo oznámeno, že jsou byty pronajaté. Takže jsme jeli zbytečně. Neztráceli jsme ale čas, podívali se na další inzeráty a domluvili si schůzku hned na druhý den. Tentokrát nám bylo přáno a domluvili jsme se na pronájmu. Je to cihlový rodinný domek, kde budeme bydlet spolu se starším párem a jedním pánem. K dispozici máme i zahrádku na grilování nebo opalování a parkování. Byt je to 1+1 o rozloze 37m2, což nám s přítelem stačí. O víkendu jsme se byli podívat v Ikee a už máme vybrán nábytek (knihovnička nesmí chybět!). Strašně se na to těším! V úterý jedeme podepsat smlouvu a bydlet budeme od půlky srpna.

Momentálně mám rozečtenou knihu Stačí jen chtít od autorky Joelle Charbonneau. Už jsem knihu s tímto námětem četla - Erebose - a moc se mi to líbilo. Kniha je zajímavá, její téma je rozhodně aktuální a je velice čtivá.
Četl jste ji někdo? :)
Jaký byl váš týden? :)
04. 08. 2017

To read in August
3432723933985354Zkouška (Univerzita výjimečných, #1)Šepotání (Šepotání, #1)Divotání (Šepotání, #2)Harry Potter and the Chamber of Secrets (Harry Potter, #2)
zdroj obálek Goodreads.com

Tento měsíc jsem pojala jako přípravu na blížící se knižní festival - Humbook. Strašně bych na tento festival chtěla a budu dělat vše proto, aby se tak stalo. Nejen kvůli spisovatelům, se kterými bych se mohla setkat a získat jejich autogramy do knih, ale i kvůli bloggerkám a instagramerkám, které bych mohla na této akci potkat.

Podívala jsem se na stránky festivalu a vybrala si knihy, které mě nejvíce zaujaly. Na všechny jsem velice zvědavá a těším se, až si je přečtu.

Asi si říkáte, co u knih z Humbooku dělá Harry Potter. J. K. Rowling se bohužel na festivalu neobjeví, ale řekla jsem si, že bych mohla s tím rereadingem HP trochu pokročit. S radostí se vrhnu do anglické knihy, jelikož mě angličtina baví a budu ji studovat na vysoké škole.Ivana Peroutková - Francouzská jízda
Joelle Charbounneau - Stačí jen chtít
Joelle Charbonneau - Zkouška
A. G. Howard - Šepotání
A. G. Howard - Divotání
J. K. Rowling - Harry Potter and the Chamber of Secrets

Četl jste někdo nějakou ze zmíněných knih? - Jakou? Líbila se vám?
Co se chystáte za srpen přečíst vy? :)


01. 08. 2017

Weekly summary #15
Minulý týden jsem nastoupila na novou brigádu do Škoda Parts Centra na odpolední směnu. Z dopoledne jsem moc neměla, ale většinu času jsem četla nebo koukala na seriály. V práci mi to docela utíkalo, jelikož jsem se hned seznámila s jedním klukem a s tím jsme si povídali. Jsem ve skladu u KLT, kde vychystávám náhradní součástky. Hodně počítám a balím věci do sáčků. Sice celých 8 hodin sedím, je tam hluk od robotů a příšerné vedro, ale jinak mi práce nevadí. A ještě ke všemu je dobře placená.

-SPOILERY-
Za minulý týden se mi podařilo přečíst dvě knihy - dva díly ze série Selekce. Zastávám názor, že tato série měla zůstat trilogií. Čtvrtý díl, který vypráví o dceři Maxona a AMericy se mi zdál dost podobný prvnímu dílu. Akorát byla Selekce otočena - chlapci se ucházeli o princeznu. Jelikož díl skončil otevřeně, přečtu si poslední díl. Jsem zvědavá, koho si Eadlyn vybere.

S přítelem si hledáme byt v Liberci, kam nastupuji na vysokou školu. V neděli jsme si řekli, že se do toho musíme pustit a nějak s tím pohnout, jelikož nás čas tlačí. Ve středu (zítra) se jedeme podívat na dva byty, které se nám moc líbí a do konce týdne se rozhodneme. Strašně se na společné bydlení těším. Hlavně na to zařizování.

Jelikož je začátek nového měsíce, můžete se během tohoto a příštího týdne těšit na články typu - co chci přečíst za srpen, co jsem přečetla za červenec, co jsem za červenec koupila a podobně :)

Právě čtu Francouzskou jízdu. Co čtete vy? :)

28. 07. 2017

Recenze: MauglíAnotace

Výsledek obrázku pro rudyard kipling
Mauglí je hlavní hrdina většiny povídek z dvoudílné Knihy džunglí anglického spisovatele Rudyards Kiplinga. První díl vyšel v roce 1894 jako Kniha džunglí a o rok později následoval druhý díl Druhá kniha džunglí. Příběhy Mauglího jsou však někdy vydávány zvlášť s titulem nesoucím jméno svého hlavního hrdiny. Poprvé vyšly v roce 1933 pod názvem All the Mowgli Stories společně s povídkou Na okraji džungle. Toto vydání vydalo nakladatelství Fortuna Libri v roce 2017

Autor

Anglický básník, romanopisec, povídkář a novinář Joseph Rudyard Kipling se narodil roku 1865 v indické Bombaji, do umělecky orientované rodiny. V šesti letech poslali rodiče chlapce spolu s jeho sestrou do Anglie k příbuzným, aby tam získali na levných soukromých školách výchovu a vzdělání. Kiplingova tvorba si získala poctu a uznání. Stal se prvním anglickým spisovatelem, který získal Nobelovu cenu za literaturu (1907). Vrcholnými Kiplingovými díly jsou alegorické prózy pro děti, které jsou přitom přitažlivé i pro dospělé. Největší popularitě se dodnes těší dvoudílný soubor povídek První Kniha džunglí a Druhá kniha džunglí. Nejzdařilejším Kiplingovým románem je Kim.


Ukázka

"Hned ti povím proč," odvětil starý vlk. "Když se kůže toho žlutého lupiče objevila na skále, jsem se vydal k vesnici. Držel jsem se ve svých vlastních stopách, jenom chvílemi jsem odběhl stranou a vyválel se po zemi, abych zmátl pronásledovatele. Když jsem cestu zamotal tak, že jsem ji pak sám sotva poznal, zašustil mi nad hlavou křídly netopýr Mang, zavěsil se na strom přímo nade mnou a pískl: ,Vesnice lidské smečky, odkud vyhnali lidské mládě, se rojí jako hnízdo sršňů´"


LEGENDÁRNÍ ROMÁN O MALÉM CHLAPCI, KTERÉHO VYCHOVALI VLCI.


Na tuto knihu jsem narazila v Levných knihách a zalíbila se mi obálka. Musela jsem si ji koupit, do sbírky od Fortuny Libri. Nemusela jsem si ani číst anotaci, tento příběh zná snad každý. Jako malá jsem koukala na Knihu džunglí (nevím jestli to byl film nebo seriál), kreslený a moc se mi to líbilo.

Kniha obsahuje černobílé ilustrace, které se mi moc líbí. Minimálně jedna je vždy u každé kapitoly. Příběhy o člověčím mláděti, Mauglím, jsou plné dobrodružství a zábavy.

Mauglí se do džungle zatoulal už jako malé dítko, které sotva chodilo. Mocný tygr Šer Chán ho chtěl sníst, ale matka vlčice se ho ujala a vychovala ho spolu s dalšími čtyřmi vlčími mláďaty. Mauglí


se učil u Balúa zákony džungle; učil se mluvit stejně jako zvířata žijící v džungli; učil se hesla všech zvířat, která mu nejednou zachránila život. Neuměl ale lovit, a tak jen naháněl zvířata vlkům. Byl to kluk neposedný, zvídavý, hravý, veselý, naivní a trošku egocentrický. Ostatní vlci ze smečky neměli lidské mládě rádi, ale Mauglímu to vůbec nevadilo. Nebál se ničeho, ani tygra (kterého nakonec zabil), ani opic (kterým utekl díky hadovi Ká) a dokonce ani Rudého květu, což byl oheň. Ale jak už to bývá, člověka to táhne k člověku, a tak i Mauglí odešel k lidem. Ale na svou vlčí smečku a hlavně na své bratry nikdy nezapomene.

Čtivý jednoduchý příběh na jeden večer o dobrodružstvích lidského mláděte a smečky vlků.


Mé hodnocení:Název: Mauglí
Autor: Rudyard Kipling
Žánr: Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno: 2017 (originál 1895)
Nakladatelství: Fortuna Libri (ČR)
Počet stran: 191
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-7546-086-8
26. 07. 2017

Bookstagram in June


ČERVEN V KNIHÁCH


 
NEJOBLÍBENĚJŠÍ FOTKA MĚSÍCE PODLE VÁS


24. 07. 2017

Weekly summary #14
Jelikož jsem byla chvíli nepřítomna, shrneme si uplynulé dva týdny.

Předminulý pátek se ženil bratr mého přítele. Jelikož byl obřad ve Slatiňanech, což je od mého domova daleko, jeli jsme na místo už den předem. Obřad trval okolo půl hodiny. Konal se na zahradě u zámku, bylo to dojemné a krásné. Po obědě jsme se odebrali na hostinu, kde jsme se s přítelem opili a on mě požádal o ruku (:D). Doma mi ale řekli, že bez prstýnků to neplatí.


V sobotu večer jsme s přítelem odjížděli na skautský tábor do Ralska, Hradčany. Postavili jsme si stan s podsadou, kde jsme si trochu upravily postele tak, abychom spali vedle sebe. Tábor byl na téma pravěk. Musím se přiznat, že týden bez civilizace, signálu a internetu mi náramně prospěl a vůbec mi to nechybělo. Bohužel to kazil fakt, že si děti stále na něco stěžovaly. Nevím čím to je, ale poslední dobou se jim s ničím nezavděčíme. Já jsem vedení schůzek vzdala asi před rokem, protože jsem to psychicky nezvládala. Můj přítel byl do toho strašně zažraný, ale už to také odeznívá.


Dnes poprvé nastupuji do Škoda Part Centrum na odpolední směnu. Jsem zvědavá, co budu dělat. Dělala jsem si řidičák na vysokozdvižný vozík, ale doufám, že s ním moc jezdit nebudu.

Na táboře jsem přečetla knížku od Johna Greena & Davida Levithana s názvem Will Grayson, Will Grayson. Je to asi první kniha, ve které jsem narazila na téma homosexuality. Já osobně proti těmto lidem vůbec nic nemám, fandím jim. Láska je prostě láska.
Po dočtení této skvělé knihy jsem měla chuť si ji přečíst znovu a asi to v blízké budoucnosti opravdu udělám. Oba Willy jsem si oblíbila, často jsem se při čtení usmívala nebo měla slzy v očích. V příběhu se objevovaly i hluboké myšlenky, nad kterými jsem neměla moc času se zamyslet, a to je další důvod, proč bych si knihu chtěla přečíst znovu.

Minulé úterý jsem začala číst 6. díl série Nástroje smrti - Město nebeského ohně. Předchozí díl jsem četla asi před rokem a půl a nevím, jestli to bylo tím, ale nemohla jsem se začíst. Vadilo mi přelétávání z jedné postavy k druhé. Nechtěla jsem se čtením zdržovat a knihu po 150 stranách odložila.

Jako další na mě čekal 3. díl série Selekce a to První. Tato série mě nijak zvlášť neoslovila, ale je to takové oddechové čtení, které se teď na léto hodí.

Co čtete vy? :)

15. 07. 2017

20 facts about me


Do tohoto "tagu" mě nominovala Adri z blogu Čaro kníh na instagramu. Napadlo mě ale, že bych to mohla napsat i sem na blog, jelikož o mně skoro nic nevíte. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Takže je zcela na vás, jestli se budete chtít o mně dozvědět víc a přečíst si tento článek.13. 07. 2017

Read in JuneZa měsíc červen jsem přečetla 4 knihy. Sice jsem už měla volno od školy, ale měla jsem brigádu v Coopu, o které jsem se už zmiňovala. A myslím si, že Tanec s draky vydá alespoň za dvě knihy.

První přečtenou knihou je již zmiňovaný pátý díl známé fantasy série Píseň ledu a ohně od uznávaného amerického spisovatele George R. R. Martina. Nemohla jsem se dočkat, až se na pátý díl vrhnu, protože už na konci čtvrtého se děj lišil od seriálu. Nemůžu říct, jestli se mi víc líbí děj v seriálu nebo v knize. V obou případech jsem napnutá, jak to dopadne. 7. série nás čeká za pouhé 4 dny, ale kdy se dočkáme knihy ještě asi není známo. Přečíst tuto knihu mi zabralo 18 dní. Tanec s draky byl zatím nejobsáhlejším dílem (doufám že už další taková bichle nebude) a událo se v něm tolik věcí. Některé zvraty jsem přivítala s šibalským úsměvem na tváři, jiné jsem oplakala. Jsem zvědavá na další díl.
Hodnocení: 4 hvězdičky

Příšerná obálka


Další přečtená kniha nebyla na mém to-read listu. Byl to vlastně takový spontánní čin, na který mě navedl #Humbooklub se společným čtením. Já bláhová si myslela, že autorka té knihy na Humbooku bude, a proto jsem si knihu koupila a přečetla. Až potom jsem zjistila, že tam vlastně nebude. Nicméně této volby nelituji. První díl série Letopisy pozůstalých od Mary E. Pearson se mi líbil. Knihu jsem viděla na fotkách na instagramu, nečetla jsem si anotaci ani žádnou recenzi, takže jsem vlastně nic nečekala. Tím pádem jsem nemohla být zklamaná. Po Tanci to bylo příjemné a oddechové čtení. Tento díl považuji za takový rozjezdový. Seznamuje nás s prostředím, se světem a s postavami. Jsem zvědavá, co se stane v dalším díle.
Hodnocení: 4 hvězdičky

Krásná obálka

Po dlouhé době jsem sáhla po anglicky psané knize. Výhodou této četby bylo, že jsem knihu již četla v češtině a viděla jsem seriál, takže jsem věděla, co přesně se děje. Samozřejmě jsem nerozuměla všem slovíčkám a některé jsem si hledala jen ze zvědavosti. Zajímavé je, že jsem originálu dala větší hodnocení než českému překladu. Samozřejmě to dělá obálka, ale také rozhovor s režisérem, producenty, spisovatelem (Jayem Asherem) a herci na konci knihy. Dozvěděla jsem se, že postava, kterou jsem v příběhu nejvíce nenáviděla, je vlastně ten nejmilejší kluk mezi herci. Je neuvěřitelné, jak někdo takovou krutost může předstírat, je to obdivující. Také jsem si po delší době u této knihy poplakala. Tuto knihu mohu jen a jen doporučit úplně všem!
Hodnocení: 5 hvězdiček

Tu obálku nelze nemilovat ♥

Poslední přečtenou knihou je druhý díl série o princeznách - Selekce. Tuto knihu jsem zvládla přečíst za jeden jediný den. Opět pro mě plnila oddechovou úlohu a tu splnila na výbornou. Po přečtení prvního dílu jsem si nebyla jistá, jestli sérii dokončím, ale nemám ráda nedočtené série. Stále je to pro mě příběh dosti sladký a plný přílišné romantiky, ale i já si potřebuji někdy od fantasy dát pauzu a vypnout. Musím se přiznat, že mě hlavní postava America doháněla k šílenství. Proč už si sakra jednoho nevybere?!! Chápu, že rozhodování je těžké, když jsou oba muži skoro k nerozeznání (myslím povahově). Snad se v dalším díle někam posune, uvidíme.
Hodnocení: 4 hvězdičky


Za červen jsem přečetla:
4 knihy
2135 stran
71 stran za 1 den

 1. George R. R. Martin - Píseň ledu a ohně (5.) Tanec s draky
 2. Mary E. Pearson - Letopisy pozůstalých (1.) Falešný polibek
 3. Jay Asher - 13 Reasons Why
 4. Kiera Cass - Selekce (2.) Elita

Jaké knihy jste za červen přečetly vy? :)

11. 07. 2017

#Weekly summary 13
Další týden je za námi. Pro mě to byl týden strávený na dovolené s přítelem v Maďarsku. Právě upravuji fotky, tak potom očekávejte článek.

Rozhodli jsme se pro cestování vlakem, což zabralo něco okolo 8 hodin. Buď jsem si četla, spala nebo jsme hráli karty. Do Maďarska jsme přijeli okolo 11 hodiny večer a noc strávili v hostelu hned naproti nádraží. Druhý den jsme se odebrali do městečka, kde jsme měli ubytování v hotelu Bagoly Fogado na 5 dní s polopenzí. Dny jsme trávily buď opalováním se na pláži u jezera a popíjením, nebo výletem do Budapeště. Dokonce jsme se projeli i metrem, ve kterém jsme se snadno orientovali. Bohužel to strašně rychle uteklo, bylo pondělí a my se po poledni vraceli domů.

Po dobu mé nepřítomnosti ale blog nezel prázdnotou, jelikož jsem přednastavila články. Recenzi na Artefakt, nakoupené knihy za červen a také mé dovršení 20 knih v knižní výzvě.


Na dovolené jsem nezahálela a přečetla (skoro) dvě knihy. Jednu jsem už měla rozečtenou a druhou jsem hodně přečetla na zpáteční cestě ve vlaku. Tímto přečtením jsem se utvrdila v tom, že je americká spisovatelka Richelle Mead opravdu úžasná a má nej!Tento čtvrtek odjíždím na svatbu (přítele brácha se žení) a z ní hned na týden na skautský tábor. Budu se snažit přednastavit nějaké články.


Jaký týden jste měli vy? :)
09. 07. 2017

Knižní výzva - 20 knih


Knižní výzva pořádaná bloggerkou Ells
Tento článek inspirovaný bloggerkou Adou


11. Pouští a pralesem | Henryk Sienkiewicz | 4 hvězdičky | recenze
12. Zlatí úhoři | Ota Pavel | 4,5 hvězdiček | recenze
13. Kytice | Karel Jaromír Erben | 4 hvězdičky
14. Hostina pro vrány | Píseň ledu a ohně (4.) | George R. R. Martin | 4 hvězdičky | recenze
15. Proč? 13x proto | Jay Asher | 4 hvězdičky
16. Artefakt | Podsvětí (1.) | Kristina Hlaváčková | 3,5 hvězdičky
17. Mauglí | Rudyard Kipling | 3 hvězdičky
18. Tanec s draky | Píseň ledu a ohně (5.) | George R. R. Martin | 4 hvězdičky
19. Falešný polibek | Letopisy Pozůstalých (1.) | Mary E. Pearson | 4 hvězdičky
20. 13 Reasons Why | Jay Asher | 5 hvězdiček

Recenze na zbylé knihy jsou buď v konceptu, nebo v mé hlavě. Ale rozhodně se jich dočkáte, nebojte :)

NEJLEPŠÍ KNIHA: 13 Reasons Why
NEJHORŠÍ KNIHA: Mauglí
07. 07. 2017

Bookhaul in JuneMartinus.cz

Čarovná (Kroniky Kendry, #2)Tuto knihu jsem si koupila na internetovém knihkupectví Martinus.cz poslední květnový den, abych získala poštovné zdarma na 6 měsíců. Je to druhý díl série Kroniky Kendry, kterou jsem ještě nezačala číst. Myslím že minulé Vánoce mi kamarádka darovala první díl a já se k tomu ještě nedostala.
První díl nese název Netvor a obálky mi k sobě nesedí. První díl vypadá na příběh Krásky a zvířete a tento díl vypadá na nějakou puberťáckou slaďárnu. Musím přiznat, že originální obálky jsou mnohem hezčí.


Maturita

Král Lávra, Křest Sv. Vladimíra, Tyrolské Elegie, Epigramy (Neoluxor edice)
Za úspěšné složení maturitní zkoušky jsem od rodičů dostala tuto knihu. Jsou jí díla od Karla Havlíčka Borovského a to - Král Lávra (ze kterého jsem maturovala), Křest sv. Vladimíra, Tyrolské elegie a Epigramy.
Na tuto četbu se těším. Vydání od Fortuna Libri se mi moc líbí a začínám ho sbírat :)

Knižní výměny

Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy
Na fb skupině Knižní výměny jsem vyměnila tuto knížku za Banku těl, kterou už jsem četla hrozně dávno a bohužel nevyšly další díly. Tahle skupina se mi moc líbí, akorát je škoda, že tam není tolik lidí. Jestli nejste členem, určitě se přidejte a koukněte na mé knihy :)Megaknihy.cz

Falešný polibek (Kroniky pozůstalých, #1)
Chtěla bych se jet podívat na Humbook, kde bude spisovatelka Mary E. Pearson, která napsala knihu Falešný polibek. #Humbooklub pořádal společné čtení této knihy. Musím přiznat, že jinak bych si tuto knihu přečetla až později. Ihned jsem ji objednala a začala číst. Recenze bude.


Databazeknih.cz

Sny (Sukuba, #3)Odhalená (Sukuba, #6)Stínem políbená (Vampýrská akademie, #3)Krvavý slib (Vampýrská akademie, #4)Vampýrská akademie (Vampýrská akademie, #1)

V bazaru jsem si koupila tyto knihy. Všechny jsou v dobrém stavu, na některých je vidět, že byly čtené, ale to se mi na tom líbí. Richelle Mead patří mezi mé oblíbené spisovatelky (ano, budu to stále zmiňovat), a tak bych si chtěla pořídit všechny její knihy. Sérii Sukuby už mám kompletní a přemýšlím o rereadingu na září, ještě uvidím. Do série Vampýrská akademie mi chybí ještě 2. a 6. díl, které snad brzy seženu. Ale pak ještě navazující sérii Pokrevní pouta, kde mám zatím jen dva díly.

Levné knihy

Cena za dokonalostPolibek čarodějky (Beauchampovy #2)Evžen OněginPočátek (Počátek, #1)

Za maturitní vysvědčení jsem od mého mladšího bráchy dostala poukázku do Levných knih za 200,- Takový dárek mě opravdu dokáže potěšit! Když se mi naskytla první možnost, zamířila jsem do LK a pořídila si hned 4 knihy!  Jsem se svým výběrem opravdu spokojená. Cena za dokonalost mě zaujala svou anotací. Je to slaboučká kniha. Polibek jsem si chtěla přečíst již dlouho, protože mám doma první díl a přečtený. Sledovala jsem i seriál, ale bohužel byl zrušen. Evžena jsem tam nemohla nechat. Sice jsem ho četla k maturitě, ale chtěla jsem ho mít doma. A o knize Počátek jsem slyšela jednou od mých dvou spolužaček, které si ji nemohly vynachválit. A tak když jsem ji tam viděla, nemohla jsem odolat.

 1. Alex Flinn | Čarovná | Martinus.cz | 49,-
 2. Karel Havlíček Borovský | Král Lávra, Křest sv. Vladimíra, Tyrolské elegie, Epigramy | dárek
 3. Poe, Tolstoj, Jackson, de Maupassant, Marsh, Neshbitová, Doyle, Benson, White, Daubeny | Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy | Knižní výměny
 4. Mary E. Pearson | Falešný polibek | Megaknihy.cz | 224,-
 5. Richelle Mead | Sukuba 3 - Sny | databazeknih.cz | 75,-
 6. Richelle Mead | Sukuba 6 - Odhalená | 75,-
 7. Céline Raphael | Cena za dokonalost | Levné knihy | 0,- (39,-)
 8. Melissa de la Cruz | Polibek čarodějky | Levné knihy | 0,- (79,-)
 9. Alexandr Sergejevič Puškin | Evžen Oněgin | Levné knihy | 0,- (69,-)
 10. Jessica Khoury | Počátek | Levné knihy | 0,- (49,-)
 11. Richelle Mead | Vampárská akademie 3 - Stínem políbená | databazeknih.cz | 90,-
 12. Richelle Mead | Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib | databazeknih.cz | 90,-
 13. Richelle Mead | Vampýrská akademie | databazeknih.cz | 120,-

V červnu jsem za knihy utratila 723 Kč.
Což je o 997,- méně než minulý měsíc.
Tudíž se zlepšuji a musím se pochválit (:D) 


05. 07. 2017

Recenze: ArtefaktAnotace

Sam Barnetová za sebou sice má pár ošklivých životních karambolů, ale v podstatě je tak nenápadná, že je snazší o ni zakopnout, než si uvědomit, že vůbec existuje. O to větší rozruch způsobí fakt, že se ji někdo pokouší zabít. Navíc jsou okolnosti útoků přinejmenším ... podivné. Natolik podivné, že Sam začíná pátrat na vlastní pěst. Zjišťuje, že za jejími eskapádami stojí jeden hodně zvláštní Artefakt, jedno nečekané tajemství jménem magie a svět bájných příšer, draků, mágů a Golemů, jež je vším, jen ne bájným. Sam se ocitá v jeho netušených zákoutích, začíná kličkovat mezi jeho půvabem i nástrahami. V boji o život nešetří cynismem ani osobitým humorem. Magickým úkladům zásadně čelí arsenálem japonských čepelí, se kterými zachází lépe, než běžný člověk s vidličkou. Drak Azrael, skupinka bílých mágů a možná jeden či dva excentričtí duchové mají plné ruce práce, aby Sam udrželi na živu, Artefakt v bezpečí a magický svět skrytý před zraky nás, běžných smrtelníků.

Autor

Výsledek obrázku pro kristina hlaváčkováKristina Hlaváčková strávila část svého dětství s rodinou v Nigérii. První školní léta tak střídavě navštěvovala základní školu v Čechách, internátní a později výběrovou americkou školu v Nigérii. V roce 2008 složila překladatelskou státní zkoušku z angličtiny a překlady jsou velkou, i když zdaleka ne jedinou, součástí její profesní kariéry. Do světa literatury vstoupila jako autorka úspěšné fantasy trilogie Dračí oči.


Ukázka

Na levé straně mapy byla legenda. Sestávala z malých kresbiček s popiskem. Rychle identifikovala trpaslíka, čaroděje a čarodějku, trolla, Golema, i když rozeznat trolla od Golema jí chvíli trvalo. Pak našla elfa. A spoustu jiných figurek.


Českých autorů moc nečtu a pořád si říkám, že bych to měla napravit. Tuto knihu jsem dostala od přítele, protože ví, že mám ráda fantasy. S autorkou Kristinou Hlaváčkovou je to mé první setkání. Po přečtení knihy jsem zjistila, že už vydala trilogii Dračí oči.

Děj se odehrává v hlavním městě, v Praze. Bylo vidět, že autorka toto město moc dobře zná, jelikož se tam často objevovaly i místa jako restaurace a tak podobně. I když ty mohly být vymyšlené. Druhá část knihy se odehrává spíše pod zemí Prahy, v Podsvětí. Je to město - útočiště - pro nadpřirozené bytosti jako jsou například čarodějové, trollové nebo trpaslíci, kteří město založili.Pro hlavní hrdinku Samanthu Alexandru Barnet Wolfovou (krásné jméno, mimochodem) je tento svět naprosto neznámý. Občas se jí stávalo, že při pohledu na nějakého člověka viděla úplně něco jiného. Nějaké zvíře. Přičítala to úrazu hlavy. Proto o tom nikomu neřekla. Stačilo, že si jako blázen připadala, nemusel o tom vědět ještě někdo jiný. Když se jí někdo podruhé pokusil zabít, vyhledala hospůdku Krčmu a v ní barmana Alberta. Ten ji spolu s El ošetřil a vysvětlil jí, že magie existuje. Sam tomu ale nevěřila, musela to vidět na vlastní oči.

Podsvětí si zamilovala. Konečně našla místo, kde mohla být sama sebou. Už si ani nemusela barvit vlasy, mohla si nechat přírodní barvu - šedé. Zjistila, že její známí také patří do tohoto světa plného magie. A nebyl by to příběh, kdyby tam nebyl nějaký záporák. Tady to byl šedovlasý muž, který se ji pokoušel zabít a chtěl Artefakt. Zatím ho nezískal, ale co když...

Autorčin styl psaní je jednoduchý, nezabíhá do přílišných detailů. Kniha se mi dobře a rychle četla. Jen bych od fantasy detektivky čekala trochu víc.

Mé hodnocení:  (3,5)Název: Artefakt
Autor: Kristina Hlaváčková
Série: Podsvětí
Díl: 1.
Žánr: Detektivky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno: 2016
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 352
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-271-0043-9

03. 07. 2017

Weekly summary #12
Je pondělí a s ním přichází i další článek do rubriky týdenní shrnutí.

Minulý týden jsem si pořídila 3 knihy do mé sbírky od autorky Richelle Mead. Jsou to tři díly série Vampýrská akademie - první, třetí a čtvrtý. Zbývá mi sehnat ještě druhý a šestý.

Zveřejnila jsem druhý článek k rubrice maturita, který si můžete přečíst zde. Obsahuje dalších 5 děl, které jsem si k maturitě vybrala. Z toho je jedno, ze kterého jsem maturovala.

Dále jsem zveřejnila recenzi na knihu od Jaye Ashera - Proč? 13x proto, kterou si můžete přečíst tu.


Za minulý týden jsem stihla přečíst 2 knihy. Jednou z nich byla stejná kniha jako výše zmiňovaná, akorát jsem ji tentokrát četla v originále. Nevím čím to je, ale originál jsem hodnotila o jednu hvězdičku více než český překlad. Koupila jsem si výtisk na Starbooks.cz a na konci knihy byly rozhovory jak s herci, tak s režisérem a autorem Jayem Asherem. Už dlouho jsem u žádné knihy nebrečela.


Druhou přečtenou knihou byl 2. díl známé série Selekce - Elita. Potřebovala jsem něco oddechového, jednoduchého, něco, u čeho nebudu muset přemýšlet. Tato kniha byla tou správnou volbou. Dokázala jsem ji přečíst za jeden jediný den.


Na červenec jsem si naplánovala samé skvělé kousky, na které se můžete podívat tady. Mám rozečtený první díl ze série Věk X a zatím to vypadá celkem slibně.

Zítra odpoledne odjíždím na dovolenou do Maďarska! Přednastavila jsem nějaké články, abyste na můj blog nezapomněli. Možná bude instagram trochu prázdný, ale snad bude v hotelu wifi. Mějte se tu krásně! :)
02. 07. 2017

To read in July

Šachovnice bohů (Věk X, #1)Nesmrtelná koruna (Věk X, #2)Famfrpál v průběhu věkůFantastická zvířata a kde je najítBajky barda BeedlehoWill Grayson, Will Grayson
zdroj obálek Goodreads.com

Jelikož je Richelle Mead má oblíbená spisovatelka, musím si prostě přečíst další sérii od ní a tou je Věk X. Opravdu se stydím, že se k ní dostávám teprve teď, když první díl vyšel roku 2014. Jak se říká - pozdě, ale přece. Knihu už mám rozečtenou a zatím se to začíná pomalu rozjíždět. Vidím tam nějaké drobné prvky jako ve Vampýrské akademii, tak snad si ji nebude sama sobě vykrádat.

S výběrem dalších knih mi pomohlo výročí, o kterém se píše snad všude. Harry Potter slaví 20 let od prvního vydání prvního dílu. Chci si udělat rereading, ale tentokrát v angličtině. První díl už mám přečtený, tak si ten druhý možná přečtu v srpnu. Na červenec jsem si naplánovala bradavické učebnice v novém obalu, ke kterým jsem se ještě nedostala. Bože můj, já jsem opravdu příšerná fanynka.

A jako poslední a snad oddechovou knihu, kterou potřebuji na prázdniny, jsem si zvolila Willa Graysona a Willa Graysona od Johna Greena. Četla jsem od něj snad všechny knihy (kromě Sněží, sněží) a většinou se mi líbily. Příliš mnoho Kateřin mě ale zklamalo, tak snad bude tato kniha lepší.

Snad se mi tento plán podaří splnit. První týden jsem na dovolené, druhý na táboře a po té jdu na brigádu do Škodovky do skladu. Doufám ale, že si čas na čtení udělám.


 • Richelle Mead | Věk X | Šachovnice Bohů | 542 str.
 • Richelle Mead | Věk X 2 | Nesmrtelná koruna | 452 str.
 • J. K. Rowling | Famfrpál v průběhu věků | 141 str.
 • J. K. Rowling | Fantastická zvířata a kde je najít | 134 str.
 • J. K. Rowling | Bajky Bardla Beedleho | 139 str.
 • John Green & David Levithan | Will Grayson, Will Grayson | 278 str.

Jaké jsou vaše čtecí plány na červenec? :)