Přeskočit navigaci
ktulachova

Kristýna Tulachová

03. 05. 2017

MBPFW AW17 | den 2

Miro Sabo

Konečně je venku i druhý vlog z nedělního přehlídkového dne na MBPFW. Co na něj říkáte? Jak už jsem se zmiňovala, letos moc přehlídek nebylo, a tak se celý den nesl zase v poklidném duchu. 
První přehlídku jsem na sobě měla model, který vytvořil Adam Kost a prezentoval ho v rámci Van Graaf Junior Talent 2017. Kolekce sice nebyla výherní, ale musím říct, že svetry a celkově ladění do tmavších barev se mi líbilo. Jediné, co bych vytkla, jsou ty afro helmy na hlavě, protože to vážně nebylo nejpříjemnější. Celou kolekci si můžete prohlédnout tady na oficiálních stránkách. Jak se vám líbí? Mimo jiné se v kolekci Baťa objeví Adamem navržené boty, což myslím stojí za zmínku. Více si můžete přečíst třeba na stránkách UMPRUM, určitě se je vyplatí sledovat na FB, pořádají spousty přednášek a tak dále, a tak dále. 
V 19:00 se na molech představila kolekce Chatty. Myslím, že je není třeba představovat. Celou kolekci můžete vidět tady a sami můžete posoudit. Líbí - nelíbí? „Inspirovaly jsme se bolivijskou subkulturou ženských wrestlerek Flying Cholitas. Jsou to ženy z nižší třídy, které svým zápasem bojují proti diskriminaci a třídnímu rozdělení. Hledaly jsme paralelu mezi elegancí a hrubostí, půvabem a zuřivostí,“ popisuje Radka Sirková. (zdroj)

Chatty

19. 04. 2017

Ripped Jacket

bunda - Gamiss | rolák - Zara | kalhoty - Mango | boty - Reebok | batoh - Sammydress

Před pár týdny jsem se sešla s Johankou kvůli focení (a hluboce filosofickému povídání samozřejmě). Líbí se mi, že fotí holky tak, jak jsou. Spousta makeupu, afektované pózy a přehnaná komerce jsou naštěstí už minulostí. Na další fotky téhle skvělé kreativní duše se určitě nezapomeňte podívat u ní na blogu nebo instagramu
Zvolila jsem zase pro sebe typické oblečení. Černé kalhoty, rolák, tenisky a roztrhanou bundu s kočičáckým batohem pro drobné ozvláštnění. 
Momentálně se zaměřuji na čtení a výklad filosofických textů ke zkoušce, která mě čeká, což je pro mě nejpřednější. Každopádně souběžně pracuji ještě na videích z fashion weeku. Mám ale problém s převodem videa z mobilu do počítače. Snad se mi to podaří co nejdříve vyřešit a vy se budete moct podívat. Po zkouškách se budeme „vídat“ doufám častěji! 

Jak se vám líbí fotky a co je u vás nového?
Fotky:  Johanka01. 04. 2017

MBPFW | den 1


Další jarní fashion week za námi. A jak vypadal letos? Rozhodně méně přehlídek, místo konání se posunulo o několik pater výš a samozřejmě spousta historek k vyprávění. 
První den byl jeden z těch méně záživných. Šla jsem jen jednu přehlídku, která začínala ve 14:00. Svoje modely představil Miro Sabo. K vidění byla spousta nášivek, kšiltovek, peří, dřeváků... Jak se líbí vám?

Od 16 probíhala přehlídka LaFormely, na kterou jsem se musela samozřejmě jít podívat, protože se mi jejich modely líbí. Zase bych si dokázala vybrat, co bych ale vytkla, jsou boty. Každoročně jsou to ty samé, jen se trochu poupraví. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by někomu vážně seděly. Špatně se v nich chodí na videích je to i hodně vidět, a to hlavně u holek, které přehlídky ještě moc nechodily. Myslím, že to celkem kazilo dojem, a dokonce jsem takové názory z řad diváků zaslechla. Také nejsem zastáncem neutichajícího dunění místo hudby. 
Alter Era probíhající hned po LaFormele měla hezkou hudbu, některé modely se mi líbily, ale osobně mě tato značka úplně nezaujala. 
Neheru jsem neviděla, ale podle fotek se mi celkem zamlouvá. Vtipný mi ale přišel jejich street casting, na kterém se nakonec zvolila většina holek - profesionálních modelek. 
Večer předvedl svou kolekci italský návrhář Francesco Scognamiglio, který dělal šaty třeba pro Beyonce. Dlouho mu trvalo, než si vybral modelky, a tak jsem byla vážně potěšená, když si mě, ještě společně s dalšími dvěma holkami, vybral okamžitě. Jaké zklamání, když mi pak přidělil superuzoučké kalhoty, pro které prostě moje boky nebyly stvořeny. Nevadí. Možná příště. 

Ze sobotních záběrů jsem sestříhala krátký vlog. Není to ještě úplně ono, ale pokusím se zlepšit. Přísahám. 

   

14. 03. 2017

Red Puffer Jacket, MBPFW?

bunda, rolák - Zara | kalhoty - Mango | boty - Weinbrenner | batoh - SammyDress

Nemůžu uvěřit, že už to jsou tři týdny od nafocení těchto fotek. První den letního semestru jsem se o své pětihodinové přestávce ve škole (ano, opravdu pět hodin) sešla zase po nějaké superdlouhé době s Luckou a fotily jsme u Kavárny co hledá jméno, kam jsme si potom skočily i na čaj/limonádu. Až na název kavárny, kde mě tíží nepřítomnost čárky, je tam vážně krásně. Téměř celou zimu jsem nosila tuhle červenou péřovku, protože v ní nikdy nebyla zima. Objevovaly se častěji a častěji a myslím, že boom péřovek ve své plné síle přijde příští sezonu.  Zbytek outfitu je vám určitě notoricky známý, až na jednu výjimku. Boty. Myslím, že jsem si je pořizovala na konci deváté třídy na základce nebo v prváku na gymplu. Zkrátka je mám už pekelně dlouho, ale své větší pozornosti se jim dostalo až teď.
Minulý týden jsem strávila v italských Alpách na běžkách, kde bylo neskutečně krásně. Hned bych se tam vrátila zpět.   
Momentálně jsem ale v Praze, kde probíhají fittingy na jarní MBPFW. Z fittingů ani zkoušek choreografií nemohu nic moc fotit nebo natáčet, ale ráda bych udělala video, možná takový vlog, za každý přehlídkový den. Co myslíte?   


27. 02. 2017

Jak se vypořádávat s úzkostí a strachem ve stresových situacích?


Se strachem a úzkostí má zkušenost každý z nás. Někdo je vůči nim odolnější, někdo zkrátka ne, což je v dnešním uspěchaném světe pak dost náročné. Stresovým situacím se nemůžeme vždycky vyhnout a ani bychom to dělat nikdy neměli. To považuji za základ úspěchu. Nepříjemnostem se nevyhýbat, ale postavit se jim čelem, jako by se snad nic nedělo. Jak se ale na takovou situaci připravit nebo jak se zachovat, když už v ní jsme? 

Naučit se správně dýchat

Možná to zní vtipně, ale je to tak. Někteří lidé jsou náchylnější na omdlévání a dělají tu chybu, že se ve stresové situaci začnou zkrátka předýchávat. Na druhou stranu tu máme druhý extrém, že člověk dýchat přestává. To se stává třeba mně. Je třeba tedy dýchání trénovat, i když v nějaké vypjaté situaci zrovna nejsme. Nejvíc pomáhá odpočítávání si nádechu i výdechu, který může být delší. Lepší je dýchat do břicha. Vždy, když se pak dostaví strach, se snažíme dech zklidnit tímhle způsobem - počítáním a dýcháním do břicha. 

Pracovat s myšlenkami 

Umět si vždy zachovat chladnou hlavu, a to za jakýchkoliv podmínek, je podle mě důležité ve všech oblastech života. V situacích stresových to ale platí dvojnásob. Nedovolte, aby vás strach pohltil a vy byste nevěděli, co dělat. Stačí se uklidňovat tím, že všechno se odehrává jen ve vaší hlavě, nic hrozného se většinou ani nemůže stát a všechny naše problémy nejsou vůbec nic podstatného, když je vztáhneme k některým problémům jiných lidí nebo třeba k celému vesmíru. Nejsme tu navždy, tak proč se pořád stresovat. Chápu, zní to jako nesplnitelný úkol a asi to nikdy nebude dokonalé, ale proč se o to opakování alespoň nepokusit. 

Když nepomůže to, ani to, ale stále si věříte a všechny strasti a problémy chcete zvládat bez pomoci odborníků, přicházejí na řadu přírodní pomocníci. 


Nápoje

Co se týče pití, každý preferuje něco jiného. Já osobně s sebou třeba do školy, což je pro mě místo největšího stresu, vždy vozím jak teplé, tak studené pití. Čaj je uklidňující, ale když už je člověk ve velkém stresu, je podle mě lepší napít se něčeho studeného.
Jaký čaj zvolit? Nejlepší jsou dle mého názoru levandulové (hlavně ten z dm) nebo heřmánkové čaje (a všechny ostatní s uklidňujícím efektem).
Díky Botanicu, na jejichž stránkách najdete všechno od léčivých bylinek až po různé ořechy, jsem také dostala možnost vyzkoušet něco, o čem jsem dosud nikdy neslyšela. Mulungu. Pokud patříte mezi věčně vystresované lidi, rozhodně si o téhle bylince přečtěte víc. Já jsem ve fázi zkoušení a doufám, že vám budu moci za nějakou dobu napsat, jak bylo úspěšné! Jedná se o drcenou kůru, ze které si můžete připravit čaj, což je myslím ideální.


Poslední záchrana

Pokud ve stresové situaci nezabere ani jedna z výše uvedených metod, rozhodně to ještě není důvod k útěku. Ten je až tím úplně nejzazším řešením. V lékárně můžete sehnat volně prodejný Novo Passit, který se mně osobně osvědčil a nejsem jediná, kdo to říká. Konkrétně u vysokoškoláků se osvědčil ve stresujícím zkouškovém období, haha.  


Budu ráda, když se se mnou podělíte o vaše zkušenosti a metody. Doufám, že by článek někomu mohl i pomoci a motivovat ke zvládání stresu. Rozhodně není každá stresová situace stejná, někdy se člověk nemusí dobře vyspat, a tak ji prostě nezvládne a uteče. Nneí třeba se za to hned trestat a snižovat, ale důlelžitější je odměňovat se za každou novou zvládnutou situaci. 


Jak jste na tom vy se zvládáním stresových situací? Co vám nejvíce pomáhá?


21. 02. 2017

by TEREZA | focení


Minulý týden jsme si daly v Praze sraz s Terezou a vydaly se po superdlouhé době zase fotit. Původně jsem chtěla zvolit úplně jiný outfit, ale okolnosti se tak nějak špatně sešli a já skončila u tohohle. Nakonec jsem ale vlastně ráda, protože mi přijde, že se do zvoleného prostředí hodí. Na sobě mám dlouhé šaty s volánky, které bohužel nejsou tolik vidět, ale určitě je nevidíte naposledy, protože volánky? To je prostě moje. Kašmírový rolák je ze sekáče za pár korun a přes něj jsem si ještě přehodila kabát Alchymi ze ZOOTu. Výjimečně jsem se odhodlala i ke rtěnce a popravdě se mi tahle tmavší barva moc líbí. S výslednými fotkami jsem neskutečně spokojená a řekla bych, že tohle bylo zatím snad to naše nejpovedenější focení. 

Co na fotky říkáte vy?   


šaty - Zara | rolák - sekáč | kabát - Alchymi, ZOOT | boty - Vagabnd15. 02. 2017

DIY | korková tabule | Corkboard World Map


Na YouTube jsem právě vydala DIY video o tom, jak vyrobit tuhle korkovou mapu světa, která měla na Facebooku velký úspěch. Doufám, že někoho motivuje k tvoření, protože to není nic složitého a skvěle vyplní prázdné místo na stěně. Těším se, až udělám další článek o rekonstrukci svého pokoje, kde už mapa samozřejmě bude. 

Potřeby a postup:

 • korek
 • předloha (tady)
 • nůž/nůžky
 • oboustranná lepící páska
Přes www.blockposters.com jsem si vytiskla velkou mapu světa (viz návod ve videu) a rozložila si ji na korek. Ten jsem měla ze staré korkové nástěnky, kterou má podle mě doma snad každý. Kdyby ne, tak se korek dá běžně sehnat v obchodech typu Hornbach apod. Kontinenty jsem vyřezávala odlamovacím nožem nebo jsem používala nůžky, což bylo někdy snazší. Nemusíte se snažit vystřihnout všechno naprosto dokonale, vypadalo by to pak trošku otrhaně. Je lepší, když mapa vypadá v závěru čistě, i když to bude na úkor přesnosti. 


Tak co na mapu říkáte? Vyzkoušíte si ji vyrobit taky?

13. 02. 2017

DIY | jak se zbavit nápisu | thrifted transformation


Před nějakou dobou jsem byla na místním sekáčovém výprodeji a mimo jiné jsem si pořídila za pár korun i tuhle mikinu. Má skvělý střih, je ze super materiálu, byla úplně nová a měla jen jednu vadu na kráse. Nápis na zádech. Původní plán - oloupat ho - byl nemyslitelný a řekla bych, že nebude možný u většiny oblečení s nápisem. Druhou možností pro mě bylo přetření nápisu barvami na textil, popřípadě akrylovými barvami. Jak ale můžete vidět, ani to nevyšlo. I kdyby se nápis perfektně zakryl, byla by vidět jeho struktura. Na nějakou dobu jsem tedy mikinu odložila, abych počkala na příchod nápadu. Nakonec mě zachránila tahle stříbrná látka, ze které jsem si dělala polštářky. Na mikině se mi zalíbila natolik, že ji snad využiji i na další kousky oblečení! Co na tohle vylepšení říkáte? Trošku z toho mám takový "LaFormela pocit" a možná to ještě nějak dotvořím. Návrhy? 


11. 02. 2017

UK FHS 3. semestr


3. semestr je úspěšně za mnou, a tak bych se s vámi zase ráda podělila o nové poznatky a zkušenosti. Druhý semestr jsem dokončila s předstihem už někdy v červnu, a tak mě od začátku nového školního roku dělily více jak čtyři měsíce, což se podle mě rozhodně vyplatí. Druhý semestr je pověstný zkouškou z historie, kterou rozhodně doporučuji zkusit pokořit co nejdřív a ne ji zbytečně sunout před sebou, nechat si dva měsíce prázdnin a pokusit se o ni až v září. Byla jsem svědkem mnoha přesunutí této zkoušky do třetího semestru a nezávidím studentům ten stres a následné problémy spojené s přesouváním jiných zkoušek, pokud byla ta historická úspěšná.

Povinná zkouška

 • OJAK = Ověření jazykové kompetence - ano, opravdu se s 3. semestrem pojí jen jedna povinná zkouška. Úkolem studenta je zvolit si jakoukoliv odbornou publikaci, která ještě nebyla přeložena, a přeložit ji, a to v rozsahu 100 stran nebo 50 stran + zkouška z angličtiny (jak ústní, tak i písemná). Po překladu následuje ještě jeho obhajoba. Zkouška tedy ověřuje hned několik aspektů. Ukáže, jak si student umí rozvrhnout čas, jestli pozná odbornou publikaci, jaká je jeho úroveň angličtiny i češtiny, zdali si umí práci obhájit a ví, o čem mluví atd. Zkouška je časově velice náročná, hlavně v případě překládání sta stran, což byla i možnost, kterou jsem si zvolila já. Vybrala jsem si knihu převážně z oblasti sociologie, konkrétně biografii Laud Humphreys: Prophet of Homosexuality and Sociology od Gallihera, Brekhuse a Keyse. Laudovo jméno jsem měla v hlavě už od prvního semestru z přednášek sociologie a antropologie a jeho výzkum Tearoom Trade mi přišel neskutečně zajímavý. Nakonec jsem kvůli ceně a špatné dostupnosti knihy nepřekládala samotný Tearoom Trade, ale rozhodla jsem se pro zmíněnou biografii, která je podle mě perfektní. Překlad mě bavil od začátku do konce, chystám se knihu přeložit až do konce a rozhodně ji mohu jen a jen doporučit.
  Největší strach jsem měla rozhodně z obhajoby, protože nemám úplně ráda ústní zkoušky a součástí ní byl i překlad vybrané pasáže z knihy na místě. Bylo na to půl hodiny a nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem předpokládala. Rozhodně to ale bylo i zásluhou zkoušejících, které byly skvělé.
  OJAK je za 10 kreditů, což zní jako hodně, ale v závěru to tak není, protože je to jediná zkouška, a tak se musely ostatní kredity nahnat navolením více povinně volitelných předmětů.

Předměty, které jsem si zvolila

 • Úvod do studia jazyka - častokrát jsem někde zmínila, že mě baví jazyky, především čeština a všeobecně pak zjišťování, jak jazyk jako takový funguje, ať už je to ten náš nebo cizí. Ráda bych jednou dělala korekturu a tenhle předmět byl pro mě tedy jako stvořený. Řeší se zde vše od gramatiky, fungování češtiny, až po fungování angličtiny i exotičtějších jazyků, mluvilo se jejich podobnostech i odlišnostech. Byly to skvělé hodiny a výklad rozhodně nikdy nebyl nudný. Každý se mohl zapojit, ale nebylo to nucené, a pak se také pracovalo ve dvojicích. Atestace byla v podobě odevzdávání úkolů, testu/dotazníku a popřípadě kolokvia pro toho, kdo chtěl dostat jedničku. Samozřejmě jsem toho využila a ke zkoušení jsem přečetla knihu Metafory, kterými žijeme od Lakoffa, která byla naprosto skvělá! Určitě ji doporučuji k přečtení každému, koho jazyky baví. 
 • Psychologické otázky studia gramotnosti - další předmět, který souvisí s jazykem. Výklad se zaměřoval hlavně na menší děti, které se teprve učí číst a psát, na veškeré otázky kolem gramotnosti, na různé dysfunkce atd. Odnesla jsem si spoustu zajímavých poznatků přímo od někoho, kdo výzkum prováděl. O hodině nikdy nebyl důvod k nudě, což je pro mě často zásadní, protože nerada někde sedím s pocitem, že je to zbytečné, protože stejně nedokážu udržet pozornost. Atestace je formou testu, nutná je i docházka. Kurz můžu jedině doporučit. 
 • Svět písma II. - jak jinak než něco dalšího spojeného s jazykem. Probírali jsme druhy písma a jeho vývoj od antiky po současnost a poslední hodiny byly poté zaměřené na tisk, korekturu a korekturní znaménka, což považuji za velice užitečné. Přednes pro mě byl poutavý, vyučující je velice sympatická, ale na hodinách nebylo moc studentů. Pravděpodobně z důvodu, že se nehlídá docházka. Kurz uzavírá poměrně rozsáhlý test.
 • Svět písma II. - cvičení - jedná se o blokový kurz, díky kterému jsme se mohli během dvou dní seznámit se základy kaligrafie a naučit se správně psát jednu sadu verzálek (velkých tiskacích písmen). Kurz byl perfektní, neuvěřitelně mě bavil a těším se na další, který mě čeká v následujícím semestru. Úspěšné ukončení je podmíněné odevzdáním vlastní práce. 
 • Základy latiny - kdo mě sleduje delší dobu, asi ví, že jsem latinu měla už ve čtvrtém ročníku na gymnáziu a že mě neuvěřitelně bavila. Díky ní je pak rozhodně snazší učení se nových jazyků, porozumění cizím slovům i za jazyků, které neznáme, a výhod by se našla zkrátka spousta. Hodiny byly dělené na dvě části, nejprve jsme se zabývali gramatikou a poté následovala teorie. Klasicky jsme rozebírali latinské texty, různé nápisy, Bibli a její překlady, latinské zkratky, medicínskou latinu i římské číslice. Ke splnění je nutné chodit na hodiny, odevzdávat úkoly, napsat tři průběžné testy a jeden závěrečný. 
 • AJ - Advanced I. - angličtina je posledním jazykovým předmětem a přesně tento kurz jsem si volila hlavně kvůli vyučující, která má podle mě nejlepší přístup a nemám díky tomu o hodinách hrůzu z toho, že mě někdo vyvolá nebo se bude muset až moc číst... Hodiny jsou vyvážené, pracuje se s nahrávkami, s textem, ve dvojicích, prohlubuje se znalost gramatiky i slovní zásoba. Kurz končí testem, dále se hledí i na docházku a odevzdávání úkolů. 
 • Vizuální sociologie II. - na druhou stranu jsem samozřejmě měla i kurzy spíše umělecké, protože to bych zkrátka nebyla já, aby se tam pro mě něco takového nenašlo. O Vizuální sociologii jste určitě už četli v článku o druhém semestru na FHS a tohle bylo jeho pokračování. Měli jsme nafotit například vánoční rituál, pravdu ve fotografii, ale stěžejním úkolem i nejzásadnější složkou atestace bylo vypracování a odevzdání sociologické sondy. Každý si měl vybrat téma, které zpracuje jak fotograficky, tak i písemně. Já si zvolila téma Modeling: Očekávání a realita.
 • Základy muzejních studií - tenhle předmět hodně prověřil mojí schopnost přednášet před třídou. Když jsem na první hodině slyšela, co všechno budeme muset dělat, chtěla jsem se odhlásit, ale už to nešlo, a tak jsem to vzala jako výzvu a řekla si, že tam prostě chodit budu. V průběhu semestru jsme museli prezentovat svůj hlavní referát, stínový referát, referát na výstavě, který se k ní bude vztahovat, a na závěr seminární práci. Všechno jsem dokázala, kurz mě donutil jít na dvě výstavy, k čemuž jsem se sama jen dlouho odhodlávala, a tak jsem za něj opravdu ráda. Přednášky obecně bych hodnotila tak nějak padesát na padesát, někdy zajímavé, jindy trochu nudné.  
 • Etapy (výtvarné) moderny - podle názvu i popisu mě předmět zaujal, ale nakonec jsem na přednášky moc nechodila. Výklad byl dle mého názoru velice nudný. Nemám ráda, když někdo protahuje věty prázdnými slovy bez významu a zbytečně používá i přehršel odborných termínů. Také jsem si nestíhala psát poznámky a bylo mi jasné, že mi přednášky tímto způsobem nic nedají. Každopádně jsem ale odevzdala esej, která byla nutná k atestaci. Díky psaní eseje jsem se myslím dozvěděla více informací takto sama než z přednášek.
 • Tvořivost jako proměna - předmět se mi podle popisu líbil, ale bohužel jsem na hodině byla nakonec jen jednou. Vznikala mi totiž v rozvrhu tři hodiny dlouhá mezera, pro kterou jsem neměla využití. Ve škole se mi nechtělo čekat, protože mi není dobře mezi lidmi, a tak jsem se nakonec předmětu vzdala. Ještě jsem myslela, že napíšu esej, která byla podmínkou splnění kurzu, ale měla být psaná z pohledu tvořivosti a nakonec mi to nepřišlo fér, když jsem na hodinách nebyla. Každopádně vím od kamaráda, že ho předmět bavil a že je vyučující super. Z první hodiny na mě tak taky celkem působil a příští semestr u něj asi budu dělat jednu zkoušku, tak se uvidí.  

Jak vypadal váš půlrok ve škole? Chystá se zase někdo k nám na fakultu?


09. 02. 2017

Péřovka | Puff puffy puffer

bunda - Zara | rolák - Promod | kalhoty - Mango | boty - Vagabond

Někdy před půl rokem jsem na nějaké přehlídce viděla podobnou červenou péřovku a od té doby jsem ji hrozně moc chtěla. Nikde jsem ji ale nemohla najít, dokud se neobjevila v Zaře. Samozřejmě jsem si ji koupila, a pak jen s hrůzou sledovala, jak rychle se podobné bundy objevily všude jinde a jak rychle se vyprodávaly. Trochu doufám, že se z nich nestane takový hit, jako to bylo třeba v případě khaki parek, protože jsem takovýhle boom péřovek vážně nečekala. Abych nechala vyniknout její krásnou červenost, zvolila jsem jinak celočerný outfit. Jak originální! Svetrový rolák, který mám pod bundou, je z Promodu a popravdě si na sebe teď málokdy beru něco jiného. Snad se to nepodepíše na jeho vzhledu. 

Jak se líbí tyhle bundy vám?

05. 02. 2017

DIY | znamení zvěrokruhu


Když jsem si vyráběla diář na rok 2017, motiv byl jasný. Chtěla jsem do něj rozhodně zakomponovat hvězdy, souhvězdí a prostě takovou nebeskovesmírnou atmosféru. Líbil se mi natolik, že jsem se ho rozhodla použít i na tohle černé tričko. Mám ho v plánu nosit pod tmavě modré šaty, které si budu teď v dohledné době šít, a ráda bych pak udělala lookbook video s oblečením, které jsem si ušila já sama. Vlastně celkově mám teď náladu na točení videí, když už jsem začala s těmi DIY. Co byste řekli na nějakou modelingovou videosérii? Rozhodně mi napište do komentářů, co by vás zajímalo. Jako první by to mohlo být nějaké Q&A. 

Ale zpět k tričku. K vyšívání jsem použila klasickou bílou bavlnku a vyšívala snad tím nejprimitivnějším možným způsobem, pokud byste chtěli použít ten samý, stačí si na Googlu vyhledat chain stitch a vyjede vám spousta návodů. Vyšívaná souhvězdí představují znamení zvěrokruhu. Vidíte tam to svoje?  


05. 02. 2017

DIY | znamení zvěrokruhu


Když jsem si vyráběla diář na rok 2017, motiv byl jasný. Chtěla jsem do něj rozhodně zakomponovat hvězdy, souhvězdí a prostě takovou nebeskovesmírnou atmosféru. Líbil se mi natolik, že jsem se ho rozhodla použít i na tohle černé tričko. Mám ho v plánu nosit pod tmavě modré šaty, které si budu teď v dohledné době šít, a ráda bych pak udělala lookbook video s oblečením, které jsem si ušila já sama. Vlastně celkově mám teď náladu na točení videí, když už jsem začala s těmi DIY. Co byste řekli na nějakou modelingovou videosérii? Rozhodně mi napište do komentářů, co by vás zajímalo. Jako první by to mohlo být nějaké Q&A. 

Ale zpět k tričku. K vyšívání jsem použila klasickou bílou bavlnku a vyšívala snad tím nejprimitivnějším možným způsobem, pokud byste chtěli použít ten samý, stačí si na Googlu vyhledat chain stitch a vyjede vám spousta návodů. Vyšívaná souhvězdí představují znamení zvěrokruhu. Vidíte tam to svoje?  


21. 01. 2017

DIY | Betonový popelník | Concrete Ashtray


Kdo mě sleduje na Facebooku, možná už viděl video, které jsem nahrála na YouTube. Už pěkně dlouhou dobu jsem všude vídala výrobky právě z betonu a naprosto mě uchvátily. Dlouho před Vánocemi jsem měla už koupený beton, ale trvalo mi, než jsem se k tvoření dostala. Popelník jsem dávala jako vánoční dárek a celý postup jsem dělala podle sebe, tak se s vámi ráda podělím o své postřehy, kdybyste se do práce s betonem taky rozhodli pustit. 

Potřeby: 
 • beton
  Tohle byla nejzapeklitější věc, ale v Hornbachu mi nakonec poradili, protože v klasickém betonu jsou prý různé kousky a nevypadalo by to dobře; koupila jsem si tedy 5 kg stavební malty za 155 Kč. Je sice dražší, ale jemnější, a tak bude výsledek čistší a bez hrbolků. 
 • karton
 • lepenka
 • nůžky/nůž a tužka
 • brusný papír
 • lak ve spreji nebo jinou formu barvy,  která bude vypadat na betonu hezky 

Postup: 
 1. Tvorba formy - ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výrobek z betonu, budete potřebovat formu. Při tvorbě květináčů atd. je to snadné, zkrátka použijete jako formu květináč, ale tady jsem chtěla docílit asymetrického vzhledu, a tak jsem si formu vyrobila sama. Karton je asi nejvhodnější materiál. Stačí se jen ujistit, že nikde nejsou větší hrbolky, které by se nedaly zabrousit (viz moje obalená miska - nikdy nic neobalujte!!).
 2. Beton - můžete se řídit návodem na obalu nebo prostě množství vody a betonu odhadnout, jak jsem to udělala i já. Není to nic složitého. Pak ho nalijte do formy a překryjte něčím těžkým.
 3. Schnutí - čas tvrdnutí a schnutí bude napsaný na obalu, ale vzhledem k tomu, že jsem přidala do prášku až moc vody, jsem čekala dva dny, než jsem si byla jistá, že můžu s popelníkem pracovat dál.  
 4. Broušení - až vyndáte suchý výrobek z formy, nebude úplně dokonalý. Je ho potřeba obrousit brusným papírem. Jde to kupodivu snadno, a pokud vám nikde nevznikla větší vada, je to záležitost pár minut. 
 5. Nakonec stačí na vylepšení nějaká barva. Na vnitřek popelníku jsem použila černý lak s metalickým odleskem (přesný název je ve videu a je, světe div se, z Lidlu, cenu bohužel nevím) a jako druhou barvu jsem zvolila měděnou (přesný název je opět ve videu, kupovala jsem ho v Hornbachu a stál kolem 250 Kč).Zkoušeli jste už vyrábět něco z betonu? Jak se vám tyhle doplňky líbí? 21. 01. 2017

DIY | Betonový popelník | Concrete Ashtray


Kdo mě sleduje na Facebooku, možná už viděl video, které jsem nahrála na YouTube. Už pěkně dlouhou dobu jsem všude vídala výrobky právě z betonu a naprosto mě uchvátily. Dlouho před Vánocemi jsem měla už koupený beton, ale trvalo mi, než jsem se k tvoření dostala. Popelník jsem dávala jako vánoční dárek a celý postup jsem dělala podle sebe, tak se s vámi ráda podělím o své postřehy, kdybyste se do práce s betonem taky rozhodli pustit. 

Potřeby: 
 • beton
  Tohle byla nejzapeklitější věc, ale v Hornbachu mi nakonec poradili, protože v klasickém betonu jsou prý různé kousky a nevypadalo by to dobře; koupila jsem si tedy 5 kg stavební malty za 155 Kč. Je sice dražší, ale jemnější, a tak bude výsledek čistší a bez hrbolků. 
 • karton
 • lepenka
 • nůžky/nůž a tužka
 • brusný papír
 • lak ve spreji nebo jinou formu barvy,  která bude vypadat na betonu hezky 

Postup: 
 1. Tvorba formy - ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výrobek z betonu, budete potřebovat formu. Při tvorbě květináčů atd. je to snadné, zkrátka použijete jako formu květináč, ale tady jsem chtěla docílit asymetrického vzhledu, a tak jsem si formu vyrobila sama. Karton je asi nejvhodnější materiál. Stačí se jen ujistit, že nikde nejsou větší hrbolky, které by se nedaly zabrousit (viz moje obalená miska - nikdy nic neobalujte!!).
 2. Beton - můžete se řídit návodem na obalu nebo prostě množství vody a betonu odhadnout, jak jsem to udělala i já. Není to nic složitého. Pak ho nalijte do formy a překryjte něčím těžkým.
 3. Schnutí - čas tvrdnutí a schnutí bude napsaný na obalu, ale vzhledem k tomu, že jsem přidala do prášku až moc vody, jsem čekala dva dny, než jsem si byla jistá, že můžu s popelníkem pracovat dál.  
 4. Broušení - až vyndáte suchý výrobek z formy, nebude úplně dokonalý. Je ho potřeba obrousit brusným papírem. Jde to kupodivu snadno, a pokud vám nikde nevznikla větší vada, je to záležitost pár minut. 
 5. Nakonec stačí na vylepšení nějaká barva. Na vnitřek popelníku jsem použila černý lak s metalickým odleskem (přesný název je ve videu a je, světe div se, z Lidlu, cenu bohužel nevím) a jako druhou barvu jsem zvolila měděnou (přesný název je opět ve videu, kupovala jsem ho v Hornbachu a stál kolem 250 Kč).Zkoušeli jste už vyrábět něco z betonu? Jak se vám tyhle doplňky líbí? 25. 12. 2016

Two Tone Denim

džíny - Marks&Spencer | kabát - Zara | rolák - H&M | bomber - Mango | boty - Vagabond | batoh - medicine (Answear)

Už čtrnáct dní tu skladuji tenhle outfit! Bohužel jsem ale nechtěla publikovat další, když jsem viděla úspěch toho minulého. Ach jo. Každopádně se mi tenhle zdá takový zase trošku pro mě netypický vzhledem k tomu, že předchozí byly hodně černé. Kombinace dvou barev džínoviny se mi moc líbí a už jsem po takových džínách pokukovala v Londýně. Nakonec jsem se ale odhodlala k jejich koupi až tady ve slevě v Marks&Spencer. Líbilo by se mi je zase zkombinovat jen s černou, jenže co se týče kabátů, nemám na výběr. Nakonec se mi to ale s tou žlutou moc líbí, je to trošku takové retro. Co myslíte? 

Také by mě zajímalo, jak jste si užili Vánoce? Budu doufat, že proběhly v klidu a hlavně ve zdraví. Můžete si užívat prázdniny nebo máte až moc povinností do školy/práce? Já se snažím využít té trochy volného času a vyrábím si tu doma všechno možné, hned večer po rozbalení dárků jsem stačila přečíst celou knížku (i když jsem šla spát kdo ví v kolik ráno), objíždíme příbuzné atd., ale bohužel bych se také měla trochu začít věnovat škole, jestli chci zase po skončení semestru vydat článek o předmětech, zkouškách a o tom, jak jsem to všechno zvládla.  


25. 12. 2016

Two Tone Denim

džíny - Marks&Spencer | kabát - Zara | rolák - H&M | bomber - Mango | boty - Vagabond | batoh - medicine (Answear)

Už čtrnáct dní tu skladuji tenhle outfit! Bohužel jsem ale nechtěla publikovat další, když jsem viděla úspěch toho minulého. Ach jo. Každopádně se mi tenhle zdá takový zase trošku pro mě netypický vzhledem k tomu, že předchozí byly hodně černé. Kombinace dvou barev džínoviny se mi moc líbí a už jsem po takových džínách pokukovala v Londýně. Nakonec jsem se ale odhodlala k jejich koupi až tady ve slevě v Marks&Spencer. Líbilo by se mi je zase zkombinovat jen s černou, jenže co se týče kabátů, nemám na výběr. Nakonec se mi to ale s tou žlutou moc líbí, je to trošku takové retro. Co myslíte? 

Také by mě zajímalo, jak jste si užili Vánoce? Budu doufat, že proběhly v klidu a hlavně ve zdraví. Můžete si užívat prázdniny nebo máte až moc povinností do školy/práce? Já se snažím využít té trochy volného času a vyrábím si tu doma všechno možné, hned večer po rozbalení dárků jsem stačila přečíst celou knížku (i když jsem šla spát kdo ví v kolik ráno), objíždíme příbuzné atd., ale bohužel bych se také měla trochu začít věnovat škole, jestli chci zase po skončení semestru vydat článek o předmětech, zkouškách a o tom, jak jsem to všechno zvládla.  


19. 12. 2016

Sacre Coeur Night 2016 | přehlídka


Ve čtvrtek 15. prosince jsem měla možnost jít přehlídku v rámci charitativní akce Sacre Coeur Night 2016. Možná jste o téhle akci už mohli slyšet, číst ve spojitosti s přítelkyní Jaromíra Jágra. Asi tak trochu na úkor toho se ale nikde neobjevily fotky nikoho jiného, haha.
Když mi přišla zpráva od agentury, jestli mě mají na přehlídku nabídnout, se zmínkou, že tam budou tři kolekce, z toho jedna plavky, kývla jsem na to s tím, že jsem si říkala, že mě na plavky určitě nedají. Když se nás na místě sešlo jen devět, bylo mi jasné, že všechny půjdeme všechny kolekce. Sakra! Nějak jsem se to ale rozhodla přežít. První se šla kolekce šatů Poner, která se mi moc líbila. Nejprve jsem měla krásné celo-černé šaty a pak zeleno-černé body a dlouhou třpytivou sukni. Jediné tyhle dva modely můžete vidět na fotkách. Co na ně říkáte? Který se vám líbí víc?
Po šatech přišla kolekce značky, jejíž jméno jsem bohužel zapomněla. Slečna, která měla na starost backstage, si ji pletla s Twixem... a to je jediné, na co si mohu vzpomenout.
Poslední přišly na řadu zmíněné plavky. Grr. Naštěstí jsme si mohly samy vybrat, které půjdeme. Vyhnula jsem se tedy všem podvazkům a holým zadkům a sáhla po všech kouscích, které se mi líbily nebo vypadaly spíš roztomile. Jak jinak. Nakonec to nebyla taková hrůza, jako jsem čekala, ale asi nejsem moc plavkový typ modelky. Byla to spíše komerční akce a chtěli po nás, abychom se tvářily příjemně, ale zase ne přehnaně. Sice se umím tvářit příjemně, ale na molu jsem prostě spíše zvyklá na svůj pohled a la vrah. No a ty ruce v bok? Uhh... Zajímá mě váš názor. Jak vnímáte modelky na přehlídkách - máte raději takové ty komerční nebo spíš ty klasické ,,vrahounské"?

Foto: Arthur Koff
19. 12. 2016

Sacre Coeur Night 2016 | přehlídka


Ve čtvrtek 15. prosince jsem měla možnost jít přehlídku v rámci charitativní akce Sacre Coeur Night 2016. Možná jste o téhle akci už mohli slyšet, číst ve spojitosti s přítelkyní Jaromíra Jágra. Asi tak trochu na úkor toho se ale nikde neobjevily fotky nikoho jiného, haha.
Když mi přišla zpráva od agentury, jestli mě mají na přehlídku nabídnout, se zmínkou, že tam budou tři kolekce, z toho jedna plavky, kývla jsem na to s tím, že jsem si říkala, že mě na plavky určitě nedají. Když se nás na místě sešlo jen devět, bylo mi jasné, že všechny půjdeme všechny kolekce. Sakra! Nějak jsem se to ale rozhodla přežít. První se šla kolekce šatů Poner, která se mi moc líbila. Nejprve jsem měla krásné celo-černé šaty a pak zeleno-černé body a dlouhou třpytivou sukni. Jediné tyhle dva modely můžete vidět na fotkách. Co na ně říkáte? Který se vám líbí víc?
Po šatech přišla kolekce značky, jejíž jméno jsem bohužel zapomněla. Slečna, která měla na starost backstage, si ji pletla s Twixem... a to je jediné, na co si mohu vzpomenout.
Poslední přišly na řadu zmíněné plavky. Grr. Naštěstí jsme si mohly samy vybrat, které půjdeme. Vyhnula jsem se tedy všem podvazkům a holým zadkům a sáhla po všech kouscích, které se mi líbily nebo vypadaly spíš roztomile. Jak jinak. Nakonec to nebyla taková hrůza, jako jsem čekala, ale asi nejsem moc plavkový typ modelky. Byla to spíše komerční akce a chtěli po nás, abychom se tvářily příjemně, ale zase ne přehnaně. Sice se umím tvářit příjemně, ale na molu jsem prostě spíše zvyklá na svůj pohled a la vrah. No a ty ruce v bok? Uhh... Zajímá mě váš názor. Jak vnímáte modelky na přehlídkách - máte raději takové ty komerční nebo spíš ty klasické ,,vrahounské"?

Foto: Arthur Koff
11. 12. 2016

051216

křivák - Topman | mikina - Monki | kalhoty - Mango | batoh - Sammydress | silonky - Calzedonia | boty - Vagabond

Lahvově zelená je podle mě jedna z nejhezčích barev, a proto jsem v amsterdamském Monki zamířila k pokladně s touhle mikinou. I když jsem měla trochu výčitky svědomí, že si kupuji něco nového, přestože jsem si takovou mikinu plánovala ušít, jsem nakonec ráda. Mikinu jsem měla doma jen jednu (když nepočítám ty nejpohodlnější a nejvytahanější, které jsem zachránila ze spárů rodinných příslušníků, když se je snažili vyhodit). Přes ni jsem už jen přehodila křivák, protože jsem většinu času ve škole, kde máme supervedro, nebo v autě, kde taky není potřeba kombinéza, a vlastně i protože se mi moc často nestává, že bych venku mrzla. Jsem spíš zimní, možná chladnokrevný tvor. Černé kalhoty z Manga nosím často, to víte, ale tentokrát jsem se pod ně rozhodla vzít tyhle květinové silonky, které jsem si na sebe párkrát vzala asi před pěti lety, a pak dlouho ležely ve skříni. Naštěstí jsem je nevyhodila a teď se mi zase začínají líbit jako takový menší vykukující detail. Kočičí batoh mi přišel ze Sammydress a mohli jste ho vidět zase s kratším povídáním u mě na Facebooku. Nosím ho skoro denně, protože nemám nic jiného, do čeho by se mi vešly sešity velikosti A4, a je naprosto perfektní. Líbí se mi tvarově i tím potiskem. Nejdřív jsem čekala, že se mi za něj bude někdo spíš smát, ale nakonec mi ho už několik lidí pochválilo! No, kočičí lidi jsou všude.   
11. 12. 2016

Bottle Green

křivák - Topman | mikina - Monki | kalhoty - Mango | batoh - Sammydress | silonky - Calzedonia | boty - Vagabond

Lahvově zelená je podle mě jedna z nejhezčích barev, a proto jsem v amsterdamském Monki zamířila k pokladně s touhle mikinou. I když jsem měla trochu výčitky svědomí, že si kupuji něco nového, přestože jsem si takovou mikinu plánovala ušít, jsem nakonec ráda. Mikinu jsem měla doma jen jednu (když nepočítám ty nejpohodlnější a nejvytahanější, které jsem zachránila ze spárů rodinných příslušníků, když se je snažili vyhodit). Přes ni jsem už jen přehodila křivák, protože jsem většinu času ve škole, kde máme supervedro, nebo v autě, kde taky není potřeba kombinéza, a vlastně i protože se mi moc často nestává, že bych venku mrzla. Jsem spíš zimní, možná chladnokrevný tvor. Černé kalhoty z Manga nosím často, to víte, ale tentokrát jsem se pod ně rozhodla vzít tyhle květinové silonky, které jsem si na sebe párkrát vzala asi před pěti lety, a pak dlouho ležely ve skříni. Naštěstí jsem je nevyhodila a teď se mi zase začínají líbit jako takový menší vykukující detail. Kočičí batoh mi přišel ze Sammydress a mohli jste ho vidět zase s kratším povídáním u mě na Facebooku. Nosím ho skoro denně, protože nemám nic jiného, do čeho by se mi vešly sešity velikosti A4, a je naprosto perfektní. Líbí se mi tvarově i tím potiskem. Nejdřív jsem čekala, že se mi za něj bude někdo spíš smát, ale nakonec mi ho už několik lidí pochválilo! No, kočičí lidi jsou všude.